Praca osteopaty nie jest wcale prosta. Dziedzina ta ma bowiem wiele różnych aspektów - między innymi techniki osteopatyczne. Na czym one właściwie polegają?
Techniki osteopatyczne - co to takiego?
Jako techniki osteopatii określa się po prostu wybrane metody leczenia. Dotyczą one na przykład manipulacji kości, stawów oraz mięśni. Różne rodzaje takich technik sprawia, że możliwe jest dobranie tej najbardziej odpowiedniej do schorzenia danej osoby. Zazwyczaj wykorzystuje się kilka technik tak, by osiągnąć jak najlepszy efekt i zlokalizować precyzyjnie źródło niepożądanych objawów, jakich doświadcza dany pacjent.
Jakich technik osteopatycznych używa się w pracy z pacjentem?
Skuteczne wyleczenie danej dysfunkcji zależy od dobrania odpowiedniej techniki osteopatycznej. Często stosowane są na przykład techniki energii mięśniowej. Wpływają one przede wszystkim na zmniejszenie napięcia mięśni, które może być przyczyną dolegliwości bólowych. W czasie stosowania tej techniki pacjent musi ściśle współpracować z terapeutą - na przykład napinać własne mięśnie w odpowiednim momencie.
Często stosuje się również techniki mięśniowo-powięziowe. Ich główną ideą jest praca z tkankami, która nie poprawia jednak konkretnej dysfunkcji, którą zaobserwował osteopata. Lekarz przykłada dłonie do stawu bądź mięśnia i prowadzi ją w kierunku ułatwienia ruchu. Napięcie w obrębie tej tkanki może dzięki temu ulec zmniejszeniu, co z kolei wpłynie na wyeliminowaniu dolegliwości bólowych. Polecamy artykuł, w którym zawarty jest opis przypadku z przykładem wykorzystania konkretnych technik osteopatycznych: Omdlenia wazowagalne - opis przypadku.
Jak zostać osteopatą?
Chciałbyś zostać osteopatą i móc pomagać pacjentom w uporaniu się z niepożądanymi dolegliwościami? Na szczęście nie jest to wcale trudne. Nasza Akademia Osteopatii jest w stanie przygotować do tego zawodu praktycznie każdego, kto posiada wykształcenie medyczne tj. fizjoterapeuci, lekarze i położni. Jeżeli zastanawiasz się, czym zajmuje się osteopata, nasze zajęcia z pewnością pomogą Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. Uczestnicy naszego kursu mogą brać udział w specjalistycznych zajęciach, które prowadzą doświadczeni osteopaci z całego świata! Międzynarodowa kadra wykładowców to jednak niejedyna nasza zaleta. Warto jeszcze dodać, że posiadamy samodzielnie stworzony plan nauczania, który obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. W naszej ofercie znajdują się zajęcia takie, jak fizjoenergetyka, historia osteopatii oraz wiele innych. Przekrój proponowanych zajęć jest bardzo duży - stawiamy bowiem na to, by nasi kursanci dowiedzieli się jak najwięcej.
Jeżeli zatem interesuje Cię:
to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Warto jeszcze podkreślić, że nasi wykładowcy dbają o to, by każdy uczestnik szkoleń nauczył się na zajęciach jak najwięcej. Mimo, że materiał może być nieco wymagający, cała wiedza przekazywana jest w sposób przystępny oraz czytelny dla każdego odbiorcy. Nie musisz zatem martwić się o to, że nie masz żadnego doświadczenia osteopatycznego. Nasze szkolenia zakładają bowiem przekazanie najważniejszej wiedzy z zakresu osteopatii - także dla fizjoterapeutów, lekarzy i położnych, którzy nie mieli wcześniej żadnej styczności z tą dziedziną.