OSTEOPATIA

Andrew Taylor Still

Andrew Taylor Still

Uznawany za ojca medycyny osteopatycznej amerykański lekarz Andrew Taylor Still był założycielem American School of Osteopathy w Kirksville, Missouri (obecnie A.T. Still University) – pierwszej na świecie akademii medycyny osteopatycznej.

Tworząc w 1874 roku pojęcie osteopatii nawiązywał do praw natury, twierdząc, że ciało ludzkie ma tendencje do samonaprawy, a wszystkie narządy w stanowiącym zintegrowaną całość ciele ludzkim są od siebie zależne. W swoich opracowaniach porównywał ludzki organizm do maszyny, która do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje właściwego ukrwienia i stymulacji nerwów.

Still podkreślał, że skuteczna poprawa stanu funkcjonalnego danego narządu zależy od znalezienia przyczyny jego tętniczego lub żylnego deficytu. Zasada ta dotyczyła nie tylko takich objawów jak bóle głowy, gorączka czy biegunka, ale również konkretnych jednostek chorobowych, takich jak zapalenie płuc, koklusz, odra czy świnka.


Z biografii Andrew Taylor Stilla

Andrew Taylor Still był amerykańskim lekarzem i osteopatą. Uważany jest też za twórcę osteopatii - alternatywnej metody leczenia, która opiera się na manipulacji kośćmi, mięśniami i innymi tkankami miękkimi ciała w celu przywrócenia zdrowia. Jak wyglądało życie twórcy osteopatii i co wpłynęło na jego wybory?

Still urodził się w stanie Wirginia w rodzinie lekarzy. Od ojca nauczył się obserwacji przyrody i jej naturalnych praw. Po ukończeniu szkoły medycznej pracował jako lekarz na froncie wojny secesyjnej. Doświadczenia wojenne, a także osobista tragedia, jaką była śmierć jego żony i dzieci, doprowadziły Stilla do wniosków, że konwencjonalna medycyna nie jest wystarczająco skuteczna i że potrzebna jest nowa, mniej inwazyjna metoda leczenia. Andrew Still wyszedł z założenia, że jedynym sprzymierzeńcem lekarza w walce z chorobą są siły tkwiące w naturze. Zaczął więc rozwijać swoją metodę leczenia, którą nazwał osteopatią.

Andrew Taylor Still i szkoła osteopatii

Andrew Taylor Still skupiał się na badaniu anatomicznym i biomechanicznym ciała ludzkiego oraz na zależności między układem kostnym a układem nerwowym. Osteopatia według Taylora Stilla polegała na stosowaniu technik manualnych w celu przywrócenia równowagi i zdrowia.

Pierwszą szkołę osteopatii Taylor Still założył w Kirksville, w stanie Missouri, w 1892 roku. Wkrótce osteopatia stała się popularną alternatywną metodą leczenia, a Still - jej czołowym przedstawicielem. Dzisiaj metoda ta coraz bardziej zyskuje na popularności, a placówki kształcenia, takie, jak Akademia Osteopatii przyczyniają się do szerzenia tego nurtu. Coraz częściej też odpowiedź na pytanie: czym zajmuje się osteopata? pokazuje, że traktowanie organizmu ludzkiego jako integralnej całości jest punktem zwrotnym w procesie leczenia. Kursy Akademii Osteopatii realizowane są realizowane w oparciu o autorski program Akademii przez wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę specjalistów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia ofert w poszczególnych miastach:

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.