Do rozpoczęcia rekrutacji 2023 pozostało:

 
OSTEOPATIA

Andrew Taylor Still

Andrew Taylor Still

ANDREW TAYLOR STILL

Uznawany za ojca medycyny osteopatycznej amerykański lekarz Andrew Taylor Still był założycielem American School of Osteopathy w Kirksville, Missouri (obecnie A.T. Still University) – pierwszej na świecie akademii medycyny osteopatycznej.

Tworząc w 1874 roku pojęcie osteopatii nawiązywał do praw natury, twierdząc, że ciało ludzkie ma tendencje do samonaprawy, a wszystkie narządy w stanowiącym zintegrowaną całość ciele ludzkim są od siebie zależne.  W swoich opracowaniach porównywał ludzki organizm do maszyny, która do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje właściwego ukrwienia i stymulacji nerwów.

Still podkreślał, że skuteczna poprawa stanu funkcjonalnego danego narządu zależy od znalezienia przyczyny jego tętniczego lub żylnego deficytu. Zasada ta dotyczyła nie tylko takich objawów jak bóle głowy, gorączka czy biegunka, ale również konkretnych jednostek chorobowych, takich jak zapalenie płuc, koklusz, odra czy świnka.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.