Do rozpoczęcia rekrutacji 2023 pozostało:

O Akademii

BLOG

Wewnętrzna apteka organizmu a zdrowe serce

Andrew Still mówił o wewnętrznej aptece organizmu, zawierającej wszystkie istotne substancje pozwalające na utrzymanie i przywrócenie zdrowia.

Czytaj więcej
25.01.2023

Czy osteopatia jest bezpieczna dla ludzkiego zdrowia?

Zastanawiasz się, czy osteopatia jest bezpieczna dla Twojego zdrowia? Osteopatia to coraz popularniejsza alternatywna metoda leczenia, która polega na manualnej terapii i wzmacnianiu układu mięśniowo–szkieletowego. Wiele osób decyduje się na nią ze względ

Czytaj więcej
20.01.2023

Kości, serce (i nie tylko), czyli o nieukarboksylowanej osteokalcynie

Przeprowadzone w 1996 roku badania wykazały, że myszy laboratoryjne tyją i chorują na insulinooporność w przypadku niedoborów osteokalcyny. Odkrycie nabrało jeszcze większego znaczenia w 2007 roku, gdy...

Czytaj więcej
18.01.2023

Jak powstaje serce?

Dzisiaj przyjrzymy się w wielkim skrócie fascynującym procesowi powstawania ludzkiego serca. Rozpocznijmy od trójwarstwowej tarczki zarodkowej, nieco przypominającej kanapkę składającą się z ektodermy, mezodermy i endodermy.

Czytaj więcej
11.01.2023

Układ żył nieparzystych

Układ żył nieparzystych utworzony jest zazwyczaj przez trzy główne naczynia: żyłę nieparzystą, nieparzystą krótką oraz nieparzystą krótką dodatkową. Pomimo poświęcania temu układowi dość dużej uwagi na zajęciach z anatomii, często pozostaje on niezrozumia

Czytaj więcej
04.01.2023

Podsumowanie 2022 r. w Akademii Osteopatii

DZIĘKUJEMY WAM ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY ROK! ... i zapraszamy do podsumowania :)

Czytaj więcej
02.01.2023

Wazomotoryka naczyń żylnych

„Move the fluid” jest jednym z najczęściej pojawiających się haseł podczas edukacji osteopatycznej. Powinno ono przyświecać także praktyce osteopaty.

Czytaj więcej
28.12.2022

Dofinansowanie do szkoleń Akademii Osteopatii

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi tego, jak pozyskać dofinansowanie do szkoleń Akademii Osteopatii.

Czytaj więcej
22.12.2022

Bóle głowy, w tym zastoinowe bóle głowy w osteopatii

Bóle głowy są niezwykle częstym zjawiskiem. Zgodnie z osteopatycznym przeglądem systematycznym, który poświęcono bólom głowy (Osteopathy for primary headache patients: a systematic review) rokrocznie przynajmniej jednorazowo prawie 80% populacji cierpi z

Czytaj więcej
21.12.2022

Jak przygotować się do wizyty u osteopaty?

Dzisiaj wizyta u osteopaty traktowana jest jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Dzieje się tak, gdyż zaczynamy doceniać holistyczne podejście do pacjenta i jego dolegliwości.

Czytaj więcej
20.12.2022

Wpływ manipulacji osteopatycznych u piłkarzy

Mistrzostwa świata w piłce nożnej skupiają uwagę fanów sportu. Specjaliści zajmujący się opieką nad sportowcami wykorzystują te momenty także w kontekście swojej pasji zawodowej.

Czytaj więcej
14.12.2022

Zaburzenia równowagi i zawroty głowy a terapia osteopatyczna

W dzisiejszym artykule zajmiemy się problematyką zaburzeń równowagi w kontekście zawrotów głowy pochodzenia funkcjonalnego oraz możliwościami pomocy osteopatycznej w tym problemie związanym ze znacznym ograniczeniem funkcjonowania i jakości życia pacjentó

Czytaj więcej
07.12.2022

Techniki osteopatyczne - energii mięśniowej i powięziowe

Praca osteopaty nie jest wcale prosta. Dziedzina ta ma bowiem wiele różnych aspektów - między innymi techniki osteopatyczne. Na czym one właściwie polegają?

Czytaj więcej
01.12.2022

Szumy uszne z punktu widzenia osteopatii

W dzisiejszym artykule skupimy się na tematyce szumów usznych i możliwościach terapeutycznych, jakich dostarcza osteopatia. Na samym wstępie należy zauważyć, że szumy uszne mogą być objawem wielu chorób, w tym z obszaru neurologii, angiologii, laryngologi

Czytaj więcej
30.11.2022

Omdlenia wazowagalne — opis przypadku

W dzisiejszym artykule zajmiemy się opisem przypadku z pogranicza kilku specjalizacji medycyny, wymagającym w związku z tym podejścia interdyscyplinarnego.

Czytaj więcej
23.11.2022

Ból kręgosłupa i pleców - osteopatia jako szansa na pozbycie się bólu

Aż 80 procent Polaków skarży się na ból kręgosłupa. Część osób odczuwa ból lędźwi, niektórzy ból kręgosłupa szyjnego, a jeszcze inni ból z tyłu pleców na wysokości płuc, czyli w odcinku piersiowym. Jedną z metod pozwalających skutecznie pozbyć się bólu kr

Czytaj więcej
17.11.2022

Cykl nosa - czyli asymetryczny przepływ powietrza przez nos

W okresie podatności na przeziębienia często pojawiającym się objawem jest katar. Nierzadko zdarza się również sytuacja zablokowania jednego z nozdrzy, która utrzymuje się przez pewien czas, po czym spontanicznie mija.

Czytaj więcej
16.11.2022

Jak stres wpływa na stan zdrowia fizycznego?

Psychologia wyróżnia dwa podstawowe rodzaje stresu: eustres i dysstres. Eustres jest stresem pozytywnym, motywuje nas do działania, pozwala przezwyciężyć ograniczenia i dokonać tego, czego bez stresu nie bylibyśmy w stanie osiągnąć.

Czytaj więcej
09.11.2022

Psychologiczne uwarunkowania bólu kręgosłupa

Dualizm kartezjański przyczynił się do oddzielenia od siebie sfery fizycznej i psychicznej. Do chwili obecnej medycyna skupia się w głównej mierze na obszarze cielesnym i radzi sobie szczególnie dobrze z chorobami ostrymi, zagrażającymi życiu oraz infekcy

Czytaj więcej
02.11.2022

Kilka słów o komunikacji — mówić językiem pacjenta i rozumieć jego język

Kontynuujemy temat zastosowania psychologii w osteopatii, fizjoterapii i innych dziedzinach medycyny. Poprzedni wpis w tym temacie mogliście Państwo przeczytać już na naszym blogu. Potrzeba skutecznej komunikacji jest dobrze znana.

Czytaj więcej
26.10.2022

Osteopatia ginekologiczna

Osteopatia jest dziedziną skuteczną we wszelkich funkcjonalnych zaburzeniach pracy organizmu, w tym również w obszarze ginekologii. Osteopatia ginekologiczna koncentruje się na zdrowiu kobiet w szerokim zakresie, kładąc nacisk na takie etapy jak ciąża, po

Czytaj więcej
21.10.2022

Osteopatia i psychologia – ważna relacja

Dzisiaj porozmawiamy trochę o psychologii — nie tylko w osteopatii, lecz także w szerszym rozumieniu opieki zdrowotnej.

Czytaj więcej
19.10.2022

Uroginekologia - co to takiego?

Uroginekologia w fizjoterapii i osteopatii to nowa dziedzina, zajmująca się dysfunkcjami dna miednicy i pomagająca wyleczyć różnorodne dolegliwości, związane z układem moczowo-płciowym.

Czytaj więcej
13.10.2022

Od objawu do przyczyny

Dzisiaj poruszymy temat żołądka. Postaramy się na jego przykładzie wyjaśnić pewne zjawiska neurologiczne związane z odbieraniem dolegliwości bólowych w innych miejscach niż rzeczywista lokalizacja pochodzenia bólu, czyli patologii, czy też dysfunkcji.

Czytaj więcej
12.10.2022

Osteopatia pediatryczna - na czym polega?

Metody stosowane w osteopatii są skuteczne w leczeniu schorzeń o wielu podłożach, również u niemowląt i dzieci. Osteopatia pediatryczna znajduje zastosowanie w leczeniu dolegliwości takich jak trudności z karmieniem, nieukojony płacz i niepokój dziecka, k

Czytaj więcej
27.09.2022

Medycyna manualna - na czym polega i co to jest?

Medycyna manualna jest działem medycyny zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem wykrytych oraz odwracalnych zmian czynnościowych narządu ruchu za pomocą rąk terapeuty.

Czytaj więcej
27.09.2022

Techniki Osteopatyczne

Osteopatia jest dziedziną traktującą pacjenta w sposób całościowy, w której badanie manualne wykorzystywane jest do stawiania diagnozy i leczenia.

Czytaj więcej
24.08.2022

W czym może pomóc osteopata? Czy warto wybrać się na wizytę

Osteopatia jest dziedziną traktującą ludzki organizm jako jedność i wykazującą dużą skuteczność w stosowaniu. W czym może pomóc osteopata i kiedy najlepiej zwrócić się do tego specjalisty?

Czytaj więcej
13.07.2022

Osteopatia wisceralna - w Polsce

Zdecydowana większość pacjentów odwiedzających doświadczonego osteopatę wychodzi z zabiegu pod ogromnym wrażeniem. Wiele osób nazywa osteopatów prawdziwymi cudotwórcami do zadań specjalnych. Pomagają usunąć dolegliwości bólowe i leczą wiele schorzeń, z kt

Czytaj więcej
23.06.2022

Standardy kształcenia oraz dane ze świata osteopatii

W 2010 roku Światowa Organizacja Zdrowia WHO opracowała Standardy kształcenia w zakresie osteopatii

Czytaj więcej
20.05.2022

Osteopata dziecięcy – czym się zajmuje?

Czym się zajmuje osteopata dziecięcy? Kiedy warto udać się do tego specjalisty z niemowlakiem lub kilkuletnim dzieckiem? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytaj nasz artykuł.

Czytaj więcej
18.05.2022

Osteopatia w Polsce

Czy numer 323010 coś Wam mówi ? Mamy nadzieję, że tak. Jest to numer klasyfikacji zawodu osteopaty. W 2018 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało Informacje o zawodzie osteopaty.

Czytaj więcej
18.05.2022

Rozwój osteopatii - czyli jak powinna wyglądać edukacja osteopatyczna według A.T. Stilla, twórcy osteopatii?

Osteopatia to przede wszystkim dogłębna znajomość anatomii i fizjologii, myślenie kliniczne oraz umiejętności praktyczne.

Czytaj więcej
09.05.2022

Osteopatia a chiropraktyka – czym się różnią?

Osteopatia a chiropraktyka – czym różnią się te dziedziny nauk medycznych, a co mają ze sobą wspólnego?

Czytaj więcej
25.04.2022

Czym zajmuje się osteopata?

Zastanawiasz się, czym zajmuje się osteopata? Odpowiedź na to pytanie nie jest do końca prosta. Wynika to z charakteru samej dziedziny, jaką jest osteopatia.

Czytaj więcej
25.04.2022

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.