Sprawdzony program stworzony przez specjalistów!

44 moduły kształcenia

4,5

letni tryb kształcenia

Zajęcia z Anatomii
Sekcyjnej

Platforma e-learningowa
+ aplikacja mobilna

 
O AKADEMII

Program nauczania

ŚWIATOWE WZORCE

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy powszechnie stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

 

SEMINARIA Z KAŻDEGO PRZEDMIOTU TRWAJĄ 3 DNI I ODBYWAJĄ SIĘ W WEEKENDY W GODZINACH:

PT.  11:00-20:00           SOB.  09:00-20:00           NIEDZ.  09:00-15:00

W PIĄTKI OD 11:00 DO 13:00 ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA POWTÓRKOWE PROWADZONE PRZEZ ASYSTENTÓW GRUP.

W PRAKTYCE NAJLEPSI

Celem i ambicją Akademii jest kompleksowe przygotowanie uczestników szkolenia do samodzielnej praktyki osteopatycznej. Dlatego działalność dydaktyczna Akademii realizowana jest w oparciu o stworzony przez specjalistów osteopatów Autorski Program Akademii Osteopatii.

Zgodnie z jego założeniami zajęcia praktyczne stanowią harmonijne dopełnienie wiedzy teoretycznej. Dodatkowo Akademia otwiera przed swoimi słuchaczami możliwość skonfrontowania wiedzy teoretycznej z umiejętnościami warsztatowymi podczas zajęć w Klinice Akademii Osteopatii.

WIEDZA POPARTA DOŚWIADCZENIEM

W trakcie szkolenia uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu medycyny osteopatycznej oraz doskonalą swoje umiejętności w praktyce. Program Akademii realizowany jest podczas trzydniowych seminariów. Dodatkowo, zgodnie z koncepcją osteopatyczną, pod koniec każdego roku akademickiego odbywają się zajęcia praktyczne integrujące wszystkie przedmioty.

Mocną stroną i dumą naszej placówki są międzynarodowi wykładowcy oraz specjaliści osteopaci – Asystenci Akademii. Ich kwalifikacje i doświadczenie stanowią nieocenioną pomoc i inspirację dla przyszłych specjalistów w dziedzinie osteopatii.

 
PROGRAM NAUCZANIA

Tematyka zajęć

 
O AKADEMII

Anatomia sekcyjna

Anatomia sekcyjna

SZKOLENIE PRZEZ DOŚWIADCZENIE

Zajęcia z anatomii sekcyjnej odbywają się przy ścisłej współpracy ze specjalistami. Słuchacze mają możliwość samodzielnej preparacji struktur anatomicznych układu ruchu, naczyniowego czy wisceralnego za pomocą skalpela w profesjonalnej sali sekcyjnej. Uczestnicy zajęć mają także możliwość zaznajomienia się z technikami plastynacji. Zajęcia odbywają się przy kilku stołach sekcyjnych w małych grupach.

 
O AKADEMII

Osteopatia w pediatrii

Osteopatia w pediatrii

OSTEOPATIA W PEDIATRII

Osteopatia w Pediatrii to program, którego celem jest edukacja osteopatów w zakresie specjalistycznej pracy osteopatycznej z niemowlakami i dziećmi. Nad częścią dydaktyczną czuwa doświadczona kadra składająca się z: osteopatów, pediatry, neonatologa, fizjoterapeutów i ratownika intensywnej opieki noworodków.

 
O AKADEMII

Klinika Akademii Osteopatii

Klinika Akademii Osteopatii

DBAMY O DOBRE PRAKTYKI

Dlatego stworzyliśmy Klinikę Akademii Osteopatii – miejsce, w którym słuchacze doskonalą swoje umiejętności pod nadzorem doświadczonych osteopatów, a pacjenci mogą skorzystać z konsultacji. Podczas zajęć w Klinice uczestnicy pracują z pacjentem w kilkuosobowych grupach. Każda konsultacja jest nadzorowana przez eksperta osteopatę, który wspiera uczestników w ich samodzielnej praktyce.

CO ZYSKUJE UCZESTNIK SZKOLENIA?

  • doskonalenie umiejętności warsztatowych pod okiem eksperta
  • zmiana sposobu myślenia podczas pracy z pacjentem
  • konfrontacja wiedzy zdobytej podczas zajęć z realną pracą w gabinecie
  • umiejętność odejścia od schematycznego leczenia, kompleksowe spojrzenie na problem
  • umiejętność przeprowadzenia efektywnego wywiadu z pacjentem oraz przygotowania odpowiedniej metodyki leczenia

Dodatkowym atutem Kliniki jest szerzenie świadomości pacjentów na temat medycyny osteopatycznej.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.