Blog

Osteopatia ginekologiczna

Osteopatia jest dziedziną skuteczną we wszelkich funkcjonalnych zaburzeniach pracy organizmu, w tym również w obszarze ginekologii. Osteopatia ginekologiczna koncentruje się na zdrowiu kobiet w szerokim zakresie, kładąc nacisk na takie etapy jak ciąża, połóg czy menopauza. Odpowiednio dobrana terapia może w znacznym stopniu wpłynąć na poprawę funkcji układu rozrodczego, trawiennego i hormonalnego. Osteopatia, jako dziedzina zakładająca holistyczne podejście do pacjenta, zakłada spojrzenie na organizm ludzki jako na spójną całość (sprawdź też artykuł: “Czym zajmuje się osteopata?”). Jej celem jest przywrócenie ciału zaburzonej równowagi. Techniki osteopatii w ginekologii są mało inwazyjne i bezbolesne, co sprawia, że mogą być bezpiecznie stosowane w okresie ciąży.

Osteopatia w ginekologii - w czym może pomóc osteopata?

Osteopatia ginekologiczna koncentruje się głównie na problemach związanych z bólami okolic miednicy. Do innych najczęściej występujących schorzeń należą: osłabione mięśnie dna miednicy po porodzie, nietrzymanie moczu, pochwica, bolesne miesiączki, obniżenie narządów rodnych. Każde leczenie poprzedzone jest zawsze dokładnym wywiadem, uzupełnianym często dodatkowymi konsultacjami oraz badaniami. Terapia osteopatyczna w ginekologii stanowi bowiem bardzo często formę pomocniczą w tradycyjnym leczeniu ginekologicznym lub problemach urologicznych. W ramach osteopatii ginekologicznej funkcjonuje również osteopatia położnicza, skupiająca się na problemach kobiet w ciąży.

Osteopatia ginekologiczna - do kogo jest skierowana?

Jak wskazuje nazwa, osteopatia w ginekologii skierowana jest do kobiet borykających się z problemami natury ginekologicznej. Do problemów, w jakich może pomóc osteopata ginekologiczny, należą między innymi:

  • problemy ginekologiczne - w tym nietrzymanie moczu, bolesne miesiączki, endometrioza, zespół policystycznych jajników, obniżanie się narządu rodnego, problemy z zajściem w ciążę i jej utrzymaniem;
  • problemy występujące w czasie ciąży - bóle układu mięśniowo – szkieletowego, drętwienia i obrzęki kończyn, nudności, bóle kręgosłupa, rwa kulszowa;
  • problemy związane z okresem poporodowym - jak bóle w okolicy kręgosłupa i miednicy, rozejście mięśnia prostego brzucha, poporodowe dysfunkcje mięśni dna miednicy, problemy związane z blizną po cesarskim cięciu;
  • dolegliwości w okresie menopauzalnym - jak zaburzenia pracy układu hormonalnego, trawiennego oraz nerwowego.

Techniki stosowane w osteopatii ginekologicznej

Osteopata ginekologiczny stosuje w swojej pracy manipulacje w obszarze dna miednicy, dzięki którym struktury w ciele uzyskują właściwe położenie i ruchomość oraz zaczynają współpracować w prawidłowy sposób z układem hormonalnym. Każda terapia poprzedzona jest dokładnym wywiadem i badaniem manualnym, które - jak już wspomniano - jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne. Osteopatia ginekologiczna opiera się przede wszystkim o techniki terapii manualnej, jak masaż osteopatyczny, łączący elementy masażu klasycznego i tkanek głębokich. Odpowiednie uciskanie newralgicznych punktów na ciele, masowanie i układanie części ciała w określonych pozycjach jest całkowicie bezpieczne oraz skuteczne w leczeniu dolegliwości ginekologicznych.

Dobrze prowadzona osteopatia ginekologiczna zwiększa szanse na wzrost komfortu życia kobiet z intymnymi dolegliwościami i na powodzenie całego procesu zwalczania bólu różnego pochodzenia. Akademia Osteopatii proponuje kursy osteopatii ginekologicznej i urologicznej, realizowane w oparciu o autorski program Akademii przez wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę specjalistów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia ofert w poszczególnych miastach:

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.