Semiologia medyczna

Semiologia medyczna

Nasza Akademia Osteopatii z wykwalifikowaną kadrą specjalistów jest w stanie przygotować każdą osobę z wykształceniem medycznym: fizjoterapeutę, lekarza, położnego i położną, którzy prowadzić będą samodzielną praktykę z zakresu osteopatii. Proponujemy między innymi zapoznanie się z semiologią medyczną, czyli bardzo przydatną w leczeniu metodą.

Semiologia medyczna - co to takiego?

Semiologia medyczna to niezwykle istotna część medycyny, która szczegółowo bada, jak również klasyfikuje oznaki chorób u danego pacjenta. Dolegliwości są kolejno interpretowane, szeregowane, a także uzasadniane, co z kolei znacząco ułatwia postawienie diagnozy. Zajęcia z tej dziedziny pozwolą na zdobycie wiedzy niezbędnej do prawidłowego rozpoznawania niepożądanych objawów, które mogą świadczyć o konkretnym schorzeniu. Wiedza taka jest szczególnie istotna w kontekście osteopatii; pozwoli bowiem na znacznie szersze spojrzenie na stan zdrowia i ogólną formę każdego pacjenta.

Akademia Osteopatii - zajęcia

Program nauczania Akademii Osteopatii przewiduje nie tylko zajęcia z semiologii medycznej. Nasza wykwalifikowana kadra, w skład której wchodzą doświadczeni specjaliści z całego świata, przekaże niezbędną wiedzą w sposób łatwy i czytelny. Jeżeli zatem chcesz zdobyć nowe umiejętności i pomagać ludziom w uporaniu się z różnego rodzaju dolegliwościami, koniecznie wybierz nasze szkolenia. Akademia Osteopatii to możliwość uczestniczenia w specjalistycznych zajęciach, które stworzone zostały na podstawie autorskiego programu. Odbycie takiego szkolenia równoznaczne jest z możliwością prowadzenia własnej praktyki osteopatycznej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.