HVLA – manipulacje krótkodźwigniowe
HVLA, czyli skrót od angielskich słów High Velocity Low Amplitude, to po przetłumaczeniu na język polski: duża prędkość i niska amplituda. HVLA będąca techniką manipulacji krótkodźwigniowych stawów jest stosowana w medycynie manualnej, osteopatii i chiropraktyce.
Na czym w skrócie polega manipulacja krótkodźwigniowa? Specjalista podczas terapii przykłada do stawu pacjenta taką siłę, która cechuje się dość sporą prędkością, a jednocześnie niską amplitudą. Działanie to pozwala zminimalizować napięcie mięśniowe tam, gdzie osteopata skieruje siłę.
W ramach naszego 4,5-letniego szkolenia osteopatycznego proponujemy kurs HVLA, na którym dokładnie poznasz wymagającą, a zarazem bardzo interesującą i efektywną metodę manipulacji krótkodźwigniowych stawów.
Manipulacje krótkodźwigniowe – Akademia Osteopatii
Kurs z manipulacji krótkodźwigniowych (HVLA) jest prowadzony w Akademii Osteopatii przez uznanego specjalistę i pozwala uczestnikom profesjonalnie poszerzać wiedzę o ludzkim organizmie. Wykorzystanie podczas leczenia manipulacji krótkodźwigniowych stawów wpisuje się w holistyczne podejście do zdrowotnych problemów pacjenta. Może też okazać się właściwą drogą terapii – zakończoną sukcesem w postaci upragnionego uśmierzenia bólu u chorej osoby.
Uczestnicy 4,5-letniego szkolenia osteopatycznego wykorzystują zdobytą podczas wykładów wiedzę w praktyce – w takim celu powstała Klinika Akademii Osteopatii. To w niej właśnie przyszli osteopaci podczas terapii pacjentów stosują np. informacje z kursu manipulacji krótkodźwigniowych (HVLA).
Jesteś lekarzem, fizjoterapeutą lub absolwentem czy absolwentką położnictwa? Poznaj więc program nauczania Akademii Osteopatii i rozwijaj się podczas kompleksowego szkolenia. Doświadczenie naszej kadry specjalistów w pracy z pacjentami sprawia, że każde zajęcia (również kurs HVLA) są fascynujące i wypełnione praktycznymi informacjami. Zachęcamy także do uczestnictwa w takich kursach jak: Zintegrowana Anatomia Palpacyjna i Fizjoenergetyka. Nie zwlekaj – zapisz się do Akademii i twórz razem z nami historię osteopatii.