HVLA – manipulacje krótkodźwigniowe

HVLA, czyli skrót od angielskich słów High Velocity Low Amplitude, to po przetłumaczeniu na język polski: duża prędkość i niska amplituda. HVLA będąca techniką manipulacji krótkodźwigniowych stawów jest stosowana w medycynie manualnej, osteopatii i chiropraktyce.

Na czym w skrócie polega manipulacja krótkodźwigniowa? Specjalista podczas terapii przykłada do stawu pacjenta taką siłę, która cechuje się dość sporą prędkością, a jednocześnie niską amplitudą. Działanie to pozwala zminimalizować napięcie mięśniowe tam, gdzie osteopata skieruje siłę.

W ramach naszego 4,5-letniego szkolenia osteopatycznego proponujemy kurs HVLA, na którym dokładnie poznasz wymagającą, a zarazem bardzo interesującą i efektywną metodę manipulacji krótkodźwigniowych stawów.

Manipulacje krótkodźwigniowe – Akademia Osteopatii

Kurs z manipulacji krótkodźwigniowych (HVLA) jest prowadzony w Akademii Osteopatii przez uznanego specjalistę i pozwala uczestnikom profesjonalnie poszerzać wiedzę o ludzkim organizmie. Wykorzystanie podczas leczenia manipulacji krótkodźwigniowych stawów wpisuje się w holistyczne podejście do zdrowotnych problemów pacjenta. Może też okazać się właściwą drogą terapii – zakończoną sukcesem w postaci upragnionego uśmierzenia bólu u chorej osoby.

Uczestnicy 4,5-letniego szkolenia osteopatycznego wykorzystują zdobytą podczas wykładów wiedzę w praktyce – w takim celu powstała Klinika Akademii Osteopatii. To w niej właśnie przyszli osteopaci podczas terapii pacjentów stosują np. informacje z kursu manipulacji krótkodźwigniowych (HVLA).

Jesteś lekarzem, fizjoterapeutą lub absolwentem czy absolwentką położnictwa? Poznaj więc program nauczania Akademii Osteopatii i rozwijaj się podczas kompleksowego szkolenia. Doświadczenie naszej kadry specjalistów w pracy z pacjentami sprawia, że każde zajęcia (również kurs HVLA) są fascynujące i wypełnione praktycznymi informacjami. Zachęcamy także do uczestnictwa w takich kursach jak: Zintegrowana Anatomia Palpacyjna i Fizjoenergetyka. Nie zwlekaj – zapisz się do Akademii i twórz razem z nami historię osteopatii.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.