Rekrutacja 2024 rusza za:

Poznań / Kraków / Wrocław / Warszawa / Gdańsk

 
Master Course

Discover Physioenergetics - Odkryj Fizjoenergetykę – moduł wprowadzający

KONCEPCJA I ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE 


Prowadzone przez Raphael Van Assche,  DO, MSc Osteopathie (Austria), DISCOVER PHYSIOENERGETICS - ODKRYJ FIZJOENERGETYKĘ – kinezjologiczne podejście w diagnostyce i terapii.
To praktyczne seminarium umożliwia poznanie systemu wykrywania niejasnych przyczyn problemów zdrowotnych i najlepszych sposobów terapii. Poznasz, jak działa fizjoenergetyka na kilku konkretnych przypadkach.

SZCZEGÓŁOWY PLAN SEMINARIUM

A) Najpierw będzie wprowadzenie do PODSTAW:
1. Test odruchu długości ramienia (ang. AR  Armlength- reflextest), główne narzędzie testowe, nerwowo-mięśniowa odpowiedź na bodziec.
2. CHWYTY (ang. HAND MODES), jako szybki test różnicujący.
3. TESTY WSTĘPNE, aby sprawić, że testy będą wiarygodne i wykryć przeszkody terapeutyczne.
B) Aby przedstawić szeroki wgląd w różnorodne możliwości zastosowania fizjoenergetyki (PE) PACJENCI zostali wybrani z różnych obszarów. Pokazy i części praktyczne będą uzupełniać część teoretyczną.


1. AKTYWACJA UKŁADU PRZYSPÓŁCZULNEGO

Unerwienie współczulne i przywspółczulne powinno zawsze pozostawać w stanie zrównoważenia.
Przy dzisiejszym stylu życia jednakże, układ współczulny jest dominujący, podczas gdy badania jasno pokazują, że prawdziwe wyleczenie może być tylko osiągnięte przez ‘odpowiedź rozluźniającą’ nerwu błędnego.
Istnieje wiele technik pobudzania akcji nerwu błędnego, ale najbardziej efektywna metoda może być różna u różnych ludzi. Przy pomocy AR możemy szybko odkryć, co w przypadku danego klienta działa.


2. NASADA KOŚCI/ SEN 

Co najmniej ćwierć populacji twierdzi, że śpi źle, podczas gdy dalsza część jest tego nie świadoma.  Ale ma to daleko idące skutki, ponieważ to podczas snu przetwarzane są obciążenia psychiczne a problemy cielesne naprawiane.  
Pokażemy procedurę testową, która odkrywa różne przyczyny, umożliwiając nam rozróżnienie i zastosowanie najbardziej efektywnej terapii.


3. KLUCZ DO DOBRYCH RELACJI

Zasady tu omawiane znajdują zastosowanie we WSZYSTKICH relacjach, nie tylko w związkach czy małżeństwie. W oparciu o znane badania związków Dr. Johna Gottmana uczymy się sprawdzać najlepsze metody coachingu dla każdego indywidualnego przypadku oraz jak je stosować w obserwacji codziennego życia.


4. POMPA ŻYLNO-MIĘŚNIOWA 

Brak elastyczności naczyń żylnych oraz/ lub napięcie mięśniowo-powięziowe może zmniejszać powrót krwi żylnej do serca. To może dawać objawy w rękach i stopach w postaci drętwienia, mrowienia, zimności, puchnięcia..
Przy wykorzystaniu kinezjologii możemy poznać przyczynę i najlepszą terapię.


5. OBSZARY WSPÓŁZALEŻNOŚCI W STREFIE SZCZĘKI

Wiele czynników w zębach i obszarze szczęki może być przyczyną oporności na terapię.
Należy sprawdzić takie czynniki jak: zgryz, materiały stomatologiczne, wypełnienia kanałowe, zapalenie kości szczęki, mikroflore jamy ustnej, nadłamany ząb...
Te obszary wpływu mogą lokalnie nie dawać objawów ale prowadzić do długoterminowych a nawet systemowych efektów  i mogą być łatwo pominięte. Metoda testowania może być bardzo efektywna w analizie.


6. BLIZNY

Blizny również mogą mieć ogromny wpływ i dawać objawy w odległych obszarach ciała.
Które blizny zaburzają i jak mogą być wyczyszczone można testować przy pomocy fizjienergetyki.


7. HARTMATH

Opór jest jednym z najważniejszych aspektów radzenia sobie z przeżyciami traumatycznymi.
Ten „psychiczny opór” może być wzmocniony przez testowanie i integrowanie negatywnych myśli i emocji przez technikę heartmath.

 

INFORMACJE O SZKOLENIU


Miejsce szkolenia: Warszawa
Uczestnicy: kurs otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Koszt szkolenia: 560 euro
z czego
200 Euro - opłata rezerwacyjna 14 dni od rejestracji
Pozostała część: do 3 dni przed szkoleniem

Termin szkolenia: podamy wkrótce

 

Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z osteopatią, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertąAkademia Osteopatii prowadzi 4,5-roczne kursy osteopatii oraz szkolenia Master Course o różnej tematyce.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.