Techniki funkcjonalne

Techniki funkcjonalne

Osteopatia jest dziedziną traktującą pacjenta w sposób całościowy, w której badanie manualne wykorzystywane jest do stawiania diagnozy i leczenia. Osteopata w swojej pracy opiera się przede wszystkim na przekonaniu, że ludzki organizm jest nierozerwalną całością zarówno pod względem struktury, jak i funkcji. Dlatego też najpopularniejsze techniki osteopatyczne uwzględniają całościową kondycję pacjenta, a osteopata w swojej pracy dąży do wskazania i usunięcia pierwotnej przyczyny dolegliwości. Klinika Akademii Osteopatii proponuje kurs technik funkcjonalnych, poszerzając tym samym bogatą ofertę dla specjalistów.

Osteopatia funkcjonalna - techniki

Techniki funkcjonalne wywodzą się z tradycyjnych metod terapii manualnej o bogatej tradycji stosowania rozluźniania pozycyjnego. Ich celem jest leczenie dysfunkcji somatycznych i utraty ruchomości. Do technik funkcjonalnych zaliczamy:

  • techniki powięziowe, zmniejszające napięcie mięśniowo-powięziowe i przywracające prawidłowy zakres ruchu; stosuje się je między innymi w przypadku bólów kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, w bólach stawów, drętwieniach kończyn;
  • techniki napięcia i przeciwnapięcia (strain-counterstrain –SCS) - polegają na tym, że terapeuta biernie prowadzi leczony staw w poszukiwaniu pozycji największego komfortu oraz rozluźnienia stawów oraz struktur mięśniowo-powięziowych; diagnostyka opiera się na bolesnych przy dotyku punktach, specyficznych dla każdego stawu i możliwych do wykrycia przez badanie palpacyjne;
  • techniki ułatwionego pozycyjnego rozluźniania (facilitated positional release – FPR) - stosuje się tutaj modyfikację postawy ciała, prowadzącą do uzyskania równowagi pomiędzy ruchami zgięcia i wyprostu.

Kurs osteopatii funkcjonalnej w Akademii Osteopatii

Stosowanie technik osteopatycznych wymaga zarówno wiedzy, jak i doświadczenia. Akademia Osteopatii to opracowany przez specjalistów, sprawdzony program nauczania. Znaczną część stanowią tutaj zajęcia o charakterze praktycznym, a wykwalifikowana kadra wykładowców to doceniani na całym świecie osteopaci. Program nauczania Akademii Osteopatii został oparty na wzorcach obowiązujących w uznanych na świecie akademiach osteopatycznych. Jeśli zatem chcesz dołączyć do grona przyszłych, profesjonalnych i docenianych osteopatów, specjalizujących się w technikach funkcjonalnych, zapraszamy do udziału w rekrutacji. Historia osteopatii liczy ponad sto lat. Jeśli chcesz być jednym z jej kontynuatorów, zapisz się do Akademii Osteopatii na kompleksowe szkolenie z technik osteopatii funkcjonalnej. Polecamy również inne uzupełniające wiedzę kursy, takie jak Fizjoenergetyka czy Zintegrowana Anatomia Palpacyjna.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.