Radiologia

Radiologia

Diagnostyka obrazowa jest bardzo przydatnym narzędziem w pracy każdego osteopaty. Postęp technologiczny, w szczególności w zakresie radiologii, a także rosnąca dostępność badań stanowią pomocny element w całościowym diagnozowaniu pacjenta. Kurs radiologii, oferowany przez Akademię Osteopatii, pozwala na opanowanie metodologii uzyskiwania maksymalnej ilości informacji z wyników badań radiologicznych. Oprócz części teoretycznej zajęcia mają także charakter praktyczny, umożliwiający zdobycie umiejętności powiązywania obrazów radiodiagnostycznych z objawami chorobowymi pacjenta.

Kursy radiologii w Akademii Osteopatii - zwiększenie kompetencji i całościowej pomocy

Program nauczania Akademii Osteopatii uwzględnia kurs radiologii, obejmujący takie elementy jak:

  • radiologia zabiegowa,   
  • radiologia interwencyjna,
  • radiologia stomatologiczna,
  • radiologia pediatryczna,
  • radiologia inwazyjna,
  • radiologia naczyniowa,
  • radiologia ATM.

Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z podstawowymi pojęciami z zakresu radiologii i rezonansu magnetycznego, nabycie umiejętności wykonywania obiektywnej oceny badania radiologicznego oraz powiązania badania osteopatycznego z badaniem obrazowym. Kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, terapeutów manualnych i osteopatów.

Klinika Akademii Osteopatii stawia sobie za cel kompleksowe przygotowanie uczestników kursu radiologii do wdrożenia tej diagnostyki w samodzielną praktykę osteopatyczną. Działalność dydaktyczna Akademii realizowana jest w oparciu o Autorski program Akademii Osteopatii i międzynarodową kadrę wykładowców. Kładziemy duży nacisk zarówno na przygotowanie typowo medyczne - stąd między innymi oferta kursów radiologii - jak również na szerokie zastosowanie osteopatii w praktyce, wykorzystując szeroki wachlarz technik klasycznych, strukturalnych i funkcjonalnych. Historia osteopatii dowodzi, że głównym założeniem tej dziedziny o ponad stuletniej tradycji jest traktowanie organizmu ludzkiego jako integralnej całości, w której zachodzą powiązane ze sobą procesy. Z tego względu zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy na wielu płaszczyznach, polecając między innymi kurs fizjoenergetyki - holistycznej metody diagnostyczno-terapeutycznej, służącej do identyfikacji ukrytych przyczyn i zaburzeń ludzkiego ciała. Wszystko po to, by jak najlepiejj i najskuteczniej pomagać pacjentom.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.