Coraz większa część społeczeństwa boryka się z zaburzeniami natury psychosomatycznej. Psychosomatyka znacząco różni się od podejścia czysto psychologicznego w kwestii leczenia różnego rodzaju zaburzeń. W osteopatii kluczowe znaczenie ma uwalniane stresu z ciała poprzez zwrócenie uwagi i odczytywanie wszelkich sygnałów wysyłanych przez ciało. Osteopata w swojej pracy patrzy na postawę ciała, napięcie struktur mięśniowo – powięziowych, skupia się na równowadze autonomicznego układu nerwowego. Osteopatia poszukuje idealnych metod walki z dolegliwościami psychosomatycznymi, stąd na przestrzeni ostatnich lat cieszy się bardzo dużą popularnością.
Terapia psychosomatyczna a osteopatia
Kurs terapii psychosomatycznej, oferowany przez klinikę Akademii Osteopatii, opiera się na podstawowym założeniu, że połączenie cielesności i psychiki stanowi nierozerwalną całość, a zaburzenia psychosomatyczne to dolegliwości cielesne, których podłoże leży w ludzkiej psychice. Psychosomatyka od lat stanowi zjawisko wciąż zagadkowe i nie do końca wyjaśnione w świecie medycyny (kiedy na przykład, mimo przeprowadzonych licznych badań, nie można zdiagnozować przyczyny dolegliwości pacjenta).
W osteopatii praca z zaburzeniami psychosomatycznymi odbywa się najczęściej za pomocą terapii czaszkowo-krzyżowej, terapii powięziowej, terapii wisceralnej lub równoważenia napięć więzadłowych.
Ponad 14-letnie doświadczenie Akademii Osteopatii pozwoliło nam na stworzenie najbardziej optymalnych propozycji szkoleniowych. Program Nauczania Akademii Osteopatii to nie tylko oferta edukacyjna, w której znaczną część stanowią zajęcia o charakterze praktycznym. To również wykwalifikowana kadra wykładowców, składająca się z docenianych na całym świecie osteopatów. Historia osteopatii sięga ponad sto lat wstecz. Jeśli chcesz być jednym z jej kontynuatorów, zapisz się do Akademii Osteopatii na kompleksowe szkolenie. Polecamy również uzupełniające wie