Psychosomatyka

Psychosomatyka

Coraz większa część społeczeństwa boryka się z zaburzeniami natury psychosomatycznej. Psychosomatyka znacząco różni się od podejścia czysto psychologicznego w kwestii leczenia różnego rodzaju zaburzeń. W osteopatii kluczowe znaczenie ma uwalniane stresu z ciała poprzez zwrócenie uwagi i odczytywanie wszelkich sygnałów wysyłanych przez ciało. Osteopata w swojej pracy patrzy na postawę ciała, napięcie struktur mięśniowo – powięziowych, skupia się na równowadze autonomicznego układu nerwowego. Osteopatia poszukuje idealnych metod walki z dolegliwościami psychosomatycznymi, stąd na przestrzeni ostatnich lat cieszy się bardzo dużą popularnością.

Terapia psychosomatyczna a osteopatia

Kurs terapii psychosomatycznej, oferowany przez klinikę Akademii Osteopatii, opiera się na podstawowym założeniu, że połączenie cielesności i psychiki stanowi nierozerwalną całość, a zaburzenia psychosomatyczne to dolegliwości cielesne, których podłoże leży w ludzkiej psychice. Psychosomatyka od lat stanowi zjawisko wciąż zagadkowe i nie do końca wyjaśnione w świecie medycyny (kiedy na przykład, mimo przeprowadzonych licznych badań, nie można zdiagnozować przyczyny dolegliwości pacjenta).

W osteopatii praca z zaburzeniami psychosomatycznymi odbywa się najczęściej za pomocą terapii czaszkowo-krzyżowej, terapii powięziowej, terapii wisceralnej lub równoważenia napięć więzadłowych.

Ponad 14-letnie doświadczenie Akademii Osteopatii pozwoliło nam na stworzenie najbardziej optymalnych propozycji szkoleniowych. Program Nauczania Akademii Osteopatii to nie tylko oferta edukacyjna, w której znaczną część stanowią zajęcia o charakterze praktycznym. To również wykwalifikowana kadra wykładowców, składająca się z docenianych na całym świecie osteopatów. Historia osteopatii sięga ponad sto lat wstecz. Jeśli chcesz być jednym z jej kontynuatorów, zapisz się do Akademii Osteopatii na kompleksowe szkolenie. Polecamy również uzupełniające wie

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.