Osteopatia w uroginekologii

Osteopatia w uroginekologii

Nasz autorski program nauczania Akademii Osteopatii zakłada prowadzenie zajęć z wielu różnych dziedzin. Osteopatia w uroginekologii to jedno z zagadnień, którym przyjrzymy się bliżej podczas zajęć.

Osteopatia uroginekologiczna

Osteopatia w uroginekologii jest dziedziną stosunkowo nową. Ten odłam medycyny zajmuje się diagnozowaniem kobiet, które odczuwają dolegliwości bólowe w okolicach miednicy. Oczywiście do postawienia jakiejkolwiek diagnozy niezbędny będzie wywiad oraz szczegółowe badania ginekologiczne. Osteopata może jednak ze swojej strony zaproponować terapię osteopatyczną, mogący przynieść ogromną ulgę. Tego typu czynności wykonuje się na przykład u kobiet, które doświadczają dolegliwości bólowych w czasie stosunku seksualnego. Stanowi on także wsparcie w problemach urologicznych - może na przykład pomóc wzmocnić mięśnie dna miednicy w momencie, gdy dana pacjentka mierzy się z nietrzymaniem moczu.  Akademia Osteopatii proponuje także zajęcia z osteopatii położniczej. Koncentruje się ona wyłącznie na kobietach w ciąży, które mogą na przykład cierpieć z powodu bólu w odcinku lędźwiowym. Profesjonalni osteopaci zajmują się również dolegliwościami związanymi z bliznami po cesarskim cięciu, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Akademia Osteopatii - inne zajęcia

Nasza Akademia Osteopatii prowadzi zajęcia oparte o autorski program nauczania. Kursanci będą mieli okazję wziąć udział w takich zajęciach, jak historia osteopatii. Każdy kurs prowadzony jest przez międzynarodową kadrę specjalistów, potrafiących przekazać niezbędną wiedzą w sposób jasny i przystępny dla każdego studenta. Uczestniczenie w proponowanych przez naszą Akademię szkoleniach, to możliwość nabycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia własnego gabinetu osteopatycznego w przyszłości.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.