Historia osteopatii

Historia i filozofia osteopatii to jedne z zajęć prowadzonych w ramach 4,5-letniego, kompleksowego szkolenia osteopatycznego. Warto wiedzieć, kto, kiedy i dlaczego stworzył fascynującą dziedzinę, jaką jest osteopatia, oraz jak potoczyły się jej dalsze losy. W końcu każdy lekarz, absolwent położnictwa czy fizjoterapii, który bierze udział w szkoleniu osteopatycznym, staje się w jakiś sposób częścią historii osteopatii.

Gdzie i kiedy rozpoczęły się dzieje interesującej nas dziedziny? Samo jej pojęcie rozumiane m.in. jako ulepszenie medycyny konwencjonalnej powstało w 1874 roku. Stworzył je Andrew Taylor Still będący amerykańskim lekarzem. To właśnie A. T. Still zainicjował powstanie pierwszej szkoły osteopatii – American School of Osteopathy w Kirksville, w Missouri. Pierwsza uczelnia kształcąca osteopatów w Europie została natomiast założona w Londynie przez jednego z absolwentów amerykańskiej szkoły. Kolejne ośrodki przekazujące wiedzę z zakresu osteopatii pojawiły się m.in. we Włoszech, Francji, Norwegii, Austrii czy Belgii.

Historia osteopatii zaczęła się więc ponad sto lat temu, w odległych Stanach Zjednoczonych. Jej filozofia, zgodnie z którą organizm ludzki to integralna całość, do dziś intryguje wiele osób pragnących skutecznie leczyć pacjentów.

Program nauczania Akademii Osteopatii obejmuje m.in. zajęcia z historii osteopatii, podczas których zgłębisz dzieje interesującej Cię dziedziny.

Historia i filozofia osteopatii – zajęcia na szkoleniu osteopatycznym

Akademia Osteopatii to miejsce kompleksowego przygotowania do indywidualnej praktyki osteopatycznej. W związku z tym nasz oparty na światowych standardach program obejmuje wszystkie niezbędne przedmioty – należy do nich również historia osteopatii i jej filozofia.

Każdego lekarza, fizjoterapeutę, położną lub położnika zapraszamy do udziału w rekrutacji. Praca w gabinecie osteopatycznym wymaga zdobycia praktycznych umiejętności. W związku z tym powstała Klinika Akademii Osteopatii pozwalająca słuchaczom zastosować zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce pod czujnym okiem doświadczonych specjalistów.

Historia osteopatii rozpoczęta ponad sto lat temu na amerykańskim kontynencie nieustannie się rozwija. Jeśli chcesz ją kontynuować, przynosząc pacjentom ulgę w ich zmaganiach z dolegliwościami, zapisz się na szkolenie osteopatyczne. Warto też zwrócić uwagę na kursy, takie jak Fizjoenergetyka lub Zintegrowana Anatomia Palpacyjna.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.