Dietetyka kliniczna

Właściwe żywienie jest podstawą zdrowia i dobrego funkcjonowania człowieka. Dietetyka kliniczna zajmuje się aspektem żywieniowym jako integralną częścią procesu leczenia. Ta nauka o żywieniu człowieka chorego w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija, rośnie bowiem liczba pacjentów wymagających specjalistycznej pomocy dietetyka. Prowadzenie żywienia klinicznego wymaga kompleksowej wiedzy z różnych dziedzin. Klinika Akademii Osteopatii proponuje kurs dietetyki klinicznej, poszerzając tym samym ofertę dla specjalistów pomagających osobom z przewlekłymi chorobami i złymi nawykami żywieniowymi.  

Kurs dietetyki klinicznej - oferta Akademii Osteopatii

Z prawnego punktu widzenia dietetyk nie jest lekarzem, niemniej jednak, dietetyka kliniczna pozwala zdobyć kompetencje w zakresie żywienia podczas choroby. Dietetyka kliniczna jako nauka wyspecjalizowała się w kierunku racjonalnego odżywiania człowieka chorego i zdrowego (jak dietetyka sportowa). Zajmuje się oceną wpływu choroby na odżywianie pacjenta oraz wpływu odżywiania na jego leczenie. Ponieważ w wielu schorzeniach dieta stanowi nieodłączny element leczenia, dietetyka kliniczna pozwoli Ci na zdobycie kompetencji umożliwiających dopasowanie diety do stanu zdrowia pacjenta.

Dzięki specjalistycznemu kursowi dietetyki klinicznej zdobędziesz wiedzę na temat tego, jak dobrać rodzaj diety chorego na różnych etapach choroby, by nie dopuścić do jej dalszego rozwoju, wspomagając jednocześnie proces zdrowienia. Twoim zadaniem jako dietetyka klinicznego będzie także nie tylko dopasowanie diety do chorego, ale też edukowanie go i wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych.

Akademia Osteopatii to miejsce, w którym kompleksowo przygotowujemy do prowadzenia praktyki osteopatycznej. Osteopatia jest nauką traktującą organizm ludzki całościowo, dlatego w naszym opartym na światowych wzorcach programie szkolenia nie zabrakło kursu dietetyki klinicznej. Jeśli jesteś lekarzem, fizjoterapeutą, położną lub położnikiem, zapraszamy do udziału w rekrutacji. Zajęcia z dietetyki klinicznej prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Historia osteopatii liczy ponad sto lat. Jeśli chcesz być jednym z jej kontynuatorów, zapisz się do Akademii Osteopatii na kompleksowe szkolenie z dietetyki klinicznej. Polecamy również inne uzupełniające wiedzę kursy, takie jak Fizjoenergetyka czy Zintegrowana Anatomia Palpacyjna.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.