Diagnostyka osteopatyczna

Diagnostyka osteopatyczna

Diagnostyka osteopatyczna opiera się na obserwacji i diagnozowaniu ludzkiego ciała, które traktowane jest jako jedność psychosomatyczna. Diagnozowanie polega na szukaniu przyczyny choroby, a nie samej identyfikacji dolegliwości pacjenta. Podczas przeprowadzania diagnostyki osteopata rejestruje zgłaszane przez chorego objawy oraz szuka ich źródeł i wzajemnych powiązań. Prawidłowo przeprowadzona diagnostyka osteopatyczna ma ogromne znaczenie dla całego, dalszego procesu leczenia. Praca z pacjentem przebiega zatem wielopoziomowo, z uwzględnieniem całego organizmu jako systemu.

Osteopatyczna diagnostyka i leczenie

Wychodząc z założenia, że ciało człowieka to jedność i kondycja jednego narządu wpływa na funkcjonowanie innych, diagnostyka osteopatyczna obejmuje między innymi:

  • bóle i zawroty głowy, migreny,
  • bóle kręgosłupa i pleców, skoliozy,
  • bolesne, trudne do zidentyfikowania napięcia w różnych częściach ciała,    
  • urazy powypadkowe,
  • kłopoty z koncentracją, stres,
  • niezidentyfikowane bóle brzucha bez przyczyn strukturalnych,
  • nawracające zapalenia zatok i uszu i wiele innych.

Precyzyjna diagnostyka osteopatyczna jest kluczem do sukcesu w terapii, stąd tak duży nacisk kładzie się na prawidłowe rozpoznanie problemu. Historia osteopatii pokazuje, że tylko holistyczne podejście do pacjenta gwarantuje sukces w terapii. Jeśli chcesz skutecznie pomagać, zapisz się do Akademii Osteopatii na kompleksowe szkolenie z diagnostyki osteopatycznej. Zachęcamy również do poszerzania swojej wiedzy na wielu innych płaszczyznach, polecając między innymi kurs fizjoenergetyki - holistycznej metody diagnostyczno-terapeutycznej, służącej do identyfikacji ukrytych przyczyn i zaburzeń ludzkiego ciała.

Program nauczania Akademii Osteopatii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie. Celem Akademii jest kompleksowe przygotowanie uczestników kursów i szkoleń do samodzielnej praktyki osteopatycznej w wielu obszarach. Dlatego działalność dydaktyczna Akademii Osteopatii realizowana jest w oparciu o stworzony przez specjalistów osteopatów autorski program, w którym zajęcia praktyczne stanowią dopełnienie wiedzy teoretycznej. Klinika Akademii Osteopatii to miejsce, w którym możesz doskonalić swoje umiejętności pod nadzorem doświadczonych osteopatów. Akademia Osteopatii działa w Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.