ANS - autonomiczny układ nerwowy

ANS - autonomiczny układ nerwowy

Autonomiczny układ nerwowy stanowi - obok centralnego i obwodowego układu nerwowego - obszar unerwienia organizmu. Dociera do każdego narządu w organizmie, modelując funkcje czuciowe, ruchowe i wydzielnicze. Do funkcji autonomicznego układu nerwowego należy również uczestniczenie w procesach gojenia, wzrostu, a także procesach poznawczych i behawioralnych. Budowa układu nerwowego autonomicznego to sieć komórek nerwowych, które przewodzą impulsy nerwowe do narządów wewnętrznych. Ponieważ układ ten pełni w organiźmie człowieka ważne funkcje, w klinice Akademii Osteopatii proponujemy kurs dotyczący zaburzeń, dysfunkcji w autonomicznym układzie nerwowym oraz jego wpływu na praktykę kliniczną w osteopatii.

Autonomiczny układ nerwowy - funkcje i zaburzenia

Autonomiczny układ nerwowy, określany także wegetatywnym, kieruje procesami fizjologicznymi organizmu. Jego praca odbywa się bez udziału woli człowieka, a odpowiada za takie funkcje jak: regulacja ciepłoty ciała, kontrola ciśnienia tętniczego czy homeostaza sercowo-naczyniowa. Części autonomicznego układu nerwowego zlokalizowane są w rdzeniu kręgowym, zwojach nerwowych, zwojach nerwów czaszki, w pniu mózgu. Omawiając jego budowę należy wymienić ośrodki autonomiczne, sploty nerwowe oraz włókna nerwowe tworzące drogi przewodzenia odśrodkowego i dośrodkowego. Autonomiczny układ nerwowy ma ogromne znaczenie w osteopatii, gdyż przenosi informacje do ośrodkowego układu nerwowego na temat stanu narządów wewnętrznych, a także koordynuje ruchy jelit i wydzielanie jelitowe.

Program nauczania Akademii Osteopatii dotyczy zaburzeń wpływających na psychosomatykę, dysfunkcji organów, zwojów i splotów nerwowych. Prezentuje nowe podejście do leczenia zaburzeń autonomicznego układu nerwowego. Akademia Osteopatii to miejsce, w którym kompleksowo przygotowujemy do prowadzenia praktyki osteopatycznej. Osteopatia jest nauką traktującą organizm ludzki całościowo, dlatego w naszym opartym na światowych wzorcach programie szkolenia nie zabrakło kursu skupiającego się na funkcjach i zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego oraz jego znaczenia w praktyce osteopatycznej. Jeśli jesteś lekarzem, fizjoterapeutą, położną lub położnikiem, zapraszamy do udziału w rekrutacji.

Zajęcia z autonomicznego układu nerwowego prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Historia osteopatii liczy ponad sto lat. Jeśli chcesz być jednym z jej kontynuatorów, zapisz się do Akademii Osteopatii na kompleksowe szkolenie z dietetyki klinicznej. Polecamy również inne uzupełniające wiedzę kursy, takie jak fizjoenergetyka, osteopatia w ginekologii czy dietetyka kliniczna.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.