Blog

Jak często powinno chodzić się do osteopaty?

Wizyta u osteopaty jest zalecana m.in. w przypadku dolegliwości bólowych, schorzeń w obrębie kręgosłupa czy zaburzeń hormonalnych. Pacjenci najczęściej zgłaszają się do specjalisty w momencie wystąpienia niepokojących objawów lub później – gdy inne metody leczenia zawiodą. To dobry krok, jednak warto korzystać z usług osteopaty również w celach profilaktycznych. Jak często odwiedzać specjalistę? Jak wygląda pierwsza wizyta u osteopaty? Wszystkiego dowiesz się z artykułu.

Wizyta u osteopaty – kiedy warto udać się do specjalisty?

Czym zajmuje się osteopata? Na jego pomoc mogą zdecydować się osoby cierpiące na:

  • dolegliwości bólowe i zmiany degeneracyjne kręgosłupa,
  • napięciowe i migrenowe bóle głowy,
  • schorzenia wynikające z urazów i przeciążeń organizmu,
  • różnego rodzaju zaburzenia hormonalne,
  • zapalenie zatok,

a także wiele innych schorzeń.

Tak naprawdę do osteopaty warto udać się ze wszelkimi dolegliwościami ze strony układu ruchu, narządów wewnętrznych oraz ośrodkowego układu nerwowego. Holistyczne spojrzenie na organizm może okazać się ratunkiem nawet w trudnych do zdiagnozowania przypadkach, kiedy inne metody diagnostyki i leczenia nie przynoszą skutku. To bezpieczna i nieinwazyjna metoda terapii, która zyskuje coraz więcej zwolenników.

Osteopatia – jak często odwiedzać specjalistę?

Chcesz wybrać się do osteopaty z konkretną dolegliwością i zastanawiasz się, ile wizyt Cię czeka? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Czas terapii zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od diagnozy. Czasami objawy przestają występować już po jednej wizycie, w innych przypadkach konieczne są 2-3 spotkania. Osoby cierpiące na poważne schorzenia mogą wymagać większej liczby wizyt.

Nawet jeśli kilka wizyt u terapeuty pomoże Ci odzyskać dobre samopoczucie i zażegnać dolegliwości, nie rezygnuj z leczenia osteopatycznego. Regularne spotkania ze specjalistą to doskonały sposób, by zadbać o swój organizm. Z usług osteopaty powinniśmy korzystać nie tylko w momencie wystąpienia objawów, ale również profilaktycznie – przynajmniej raz w roku. Specjalista jest w stanie dostrzec symptomy, które dla nas są niezauważalne. Szybkie wykrycie nieprawidłowości pozwala od razu wdrożyć terapię i przywrócić organizm do prawidłowego funkcjonowania. Warto korzystać z tej możliwości – jedna wizyta w roku nie zabierze Ci wiele czasu, a może okazać się zbawienna dla zdrowia.

Pierwsza wizyta u osteopaty – jak wygląda?

Zastanawiasz się, jak wygląda wizyta u osteopaty? Podczas pierwszego spotkania terapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad: zapyta o dolegliwości, historię choroby, a także tryb życia. Następnie przeprowadzi badanie, podczas którego sprawdzi i przeanalizuje stan Twojego organizmu. Przed wizytą koniecznie przygotuj dokumentację medyczną i weź ze sobą wygodne ubrania. Po zakończeniu wywiadu i badania specjalista przygotuje indywidualny plan terapii, a także zalecenia, których warto trzymać się w codziennym życiu. Pamiętaj, że u pacjentów mogą występować objawy (np. ból lub zmęczenie) po wizycie u osteopaty – zazwyczaj są łagodne i szybko mijają, jednak warto być na nie przygotowanym.

Dobrym pomysłem jest przygotowanie w domu pytań, które chcesz zadać terapeucie. Możesz także zrobić listę objawów i dolegliwości, tak by niczego nie pominąć. Jeśli chcesz wcześniej poznać koszt wizyty u osteopaty, najlepiej zadzwoń do gabinetu i zapytaj o cennik.

Jak często chodzić do osteopaty? Podsumowanie

Wizyta u osteopaty jest dobrym pomysłem w przypadku wystąpienia niepokojących sygnałów ze strony organizmu, ale nie tylko. Warto chodzić do specjalisty również profilaktycznie, przynajmniej raz w roku. Regularna kontrola stanu organizmu pozwala na uniknięcie wielu dolegliwości, a jak wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Interesujesz się tematem osteopatii od strony zawodowej? Jeśli myślisz o rozpoczęciu własnej praktyki i szukasz szkoleń prowadzonych przez doświadczonych specjalistów, zobacz, co oferuje Akademia Osteopatii:

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.