Powięź

Powięź

System powięziowy jest jednym z układów spajających nasz organizm, daje możliwość stabilizacji, sprawną regenerację i łatwość poruszania się. Powięź składa się z silnych włókien kolagenowych oraz kleistego żelu, a włókniste tkanki kolagenowe powięzi stanowią część układu przenoszącego napięcia w całym organizmie. Kurs fizjoterapii powięzi w osteopatii, oferowany przez Akademię Osteopatii, pozwala na opanowanie metodologii pracy z powięzią z uwzględnieniem holistycznego podejścia do leczenia. Oprócz części teoretycznej zajęcia mają także charakter praktyczny, umożliwiający zdobycie umiejętności łączenia objawów uszkodzenia powięzi z objawami chorobowymi pacjenta.

Fizjoterapia powięzi w osteopatii

Powięź jest wielowymiarową tkanką miękką, która otacza mięśnie, kości oraz narządy, nadając ciału formę i strukturę. System powięziowy tworzą również takie tkanki, jak torebki stawowe, ścięgna, rozcięgna i więzadła. Zaburzenia powięzi mogą oznaczać szereg kontuzji i dolegliwości, jak chociażby najczęściej chyba spotykane przykurcze powięzi głębokiej, spowodowane mikrourazami lub przeciążeniami.

W terapii powięzi należy się skupić na architekturze powięzi, wzorcach ruchowych oraz wypracowaniu sposobu wykorzystywania naturalnego potencjału drzemiącego w ciele. Techniki osteopatyczne są pomocne w zmniejszaniu i eliminowaniu dolegliwości bólowych poprzez likwidację dysfunkcji mięśniowo-powięziowych oraz poprawę wydolności układu tętniczego, żylnego, limfatycznego oraz oddechowego. Terapia powięzi ma na celu zwiększenie ruchomości stawowej oraz poprawę funkcji narządów wewnętrznych i całego organizmu.

Zajęcia dotyczące technik powięziowych uwzględnione w programie nauczania Akademii Osteopatii poruszają takie zagadnienia jak:

  • manipulacja powięzi,
  • choroby powięzi,
  • rolowanie powięzi,
  • uszkodzenie / zapalenie powięzi mięśniowej,
  • rehabilitacja powięzi

Klinika Akademii Osteopatii stawia sobie za cel kompleksowe przygotowanie uczestników kursu terapii powięziowej do wdrożenia jej w samodzielną praktykę osteopatyczną. Działalność dydaktyczna Akademii realizowana jest w oparciu o Autorski program Akademii Osteopatii i międzynarodową kadrę wykładowców. Kładziemy duży nacisk zarówno na przygotowanie typowo medyczne, jak również na szerokie zastosowanie osteopatii w praktyce, wykorzystując szeroki wachlarz technik klasycznych, strukturalnych i funkcjonalnych. Historia osteopatii dowodzi, że głównym założeniem tej dziedziny o ponad stuletniej tradycji jest traktowanie organizmu ludzkiego jako integralnej całości, w której zachodzą powiązane ze sobą procesy. Z tego względu zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy na wielu płaszczyznach, polecając między innymi kurs fizjoenergetyki, dietetyki klinicznej czy psychosomatyki.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.