Osteopatia

Osteopatia czaszkowo-krzyżowa

Osteopatia czaszkowo-krzyżowa

Osteopatia czaszkowo-krzyżowa (kranialna) to jeden z odłamów osteopatii. Jej powstanie jest przede wszystkim zasługą Williama Garnera Sutherlanda – ucznia A. Taylora Stilla (twórcy osteopatii). W. G. Sutherland przez długi czas badał budowę czaszki i neuroanatomię.

Terapia czaszkowo-krzyżowa polega na subtelnym uciskaniu i manipulowaniu punktów, które leżą w obrębie czaszki, kości krzyżowej, klatki piersiowej, przepony i miednicy. Wykorzystanie metody kranialnej podczas leczenia pozwala oddziaływać nie tylko na sferę fizyczną człowieka, lecz także emocjonalną. Osteopatia czaszkowo-krzyżowa umożliwia leczenie takich dolegliwości jak:

 • bóle głowy i zatok,
 • zaburzenia wzroku i słuchu,
 • zgrzytanie zębami i ich nadmierne zaciskanie,
 • zmiany w obszarze stawu skroniowo-żuchwowego,
 • schorzenia układu kostno-stawowego,
 • choroba Parkinsona,
 • stwardnienie rozsiane,
 • porażenie nerwu twarzowego,
 • depresja,
 • nerwica,
 • zaburzenia snu,
 • problemy z koncentracją,
 • tiki nerwowe,
 • autyzm.

W Akademii Osteopatii zajęcia z osteopatii czaszkowo-krzyżowej wchodzą w skład 4,5-letniego, kompleksowego szkolenia osteopatycznego dla lekarzy oraz absolwentów położnictwa i fizjoterapii.

Osteopatia czaszkowo-krzyżowa – Akademia Osteopatii

Wykłady oraz zajęcia kliniczne z osteopatii czaszkowo-krzyżowej pomogą Ci zyskać specjalistyczną wiedzę, która jest niezbędna podczas samodzielnej praktyki. Nasza kadra wykładowców składa się z uznanych na świecie specjalistów – często prowadzących od wielu lat własne gabinety. W Klinice Akademii Osteopatii utrwalisz podczas kontaktu z pacjentem zdobytą wiedzę teoretyczną. Doskonalenie praktycznych umiejętności przebiega pod kontrolą specjalistów. Dzięki holistycznemu spojrzeniu proponowanemu przez osteopatię prawdopodobnie zobaczysz dolegliwość pacjenta z innej niż dotychczas perspektywy.

Osteopatia czaszkowo-krzyżowa, wisceralna i parietalna, anatomia palpacyjna, ortopedia… – w ramach osteopatii istnieje wiele dziedzin, które czekają na zgłębienie. Jeśli jesteś lekarzem, fizjoterapeutą lub absolwentem położnictwa, poznaj program nauczania Akademii Osteopatii i zapisz się na nasze kompleksowe szkolenie. Historia osteopatii zaczęła się 100 lat temu, a my ją z dumą i wiarą w lepsze życie pacjentów kontynuujemy. Zapraszamy również do wzięcia udziału w kursie z Fizjoenergetyki lub Anatomii Palpacyjnej.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.