BLT - Balanced Ligamentous Tension

BLT - Balanced Ligamentous Tension

BLT, inaczej równoważenie napięć więzadłowych (Balanced Ligamentous Tension), jest jedną z technik osteopatycznych, która wymaga wyczucia i umiejętności palpacyjnych. Jest to technika bardzo subtelna, mało inwazyjna i stanowi idealne rozwiązanie do pracy z więzadłami. BLT wykorzystuje siły obecne w ciele pacjenta w celu zlikwidowania uszkodzenia, bez wykorzystywania sił zewnętrznych. Ta metoda jest prosta, ale wymagająca intuicji i doświadczenia. Dlatego też w klinice Akademii Osteopatii stworzyliśmy program zajęć dotyczących Balanced Ligamentous Tension.

BLT - skuteczność wymagająca doświadczenia

Technika BLT wymaga koncentracji, spokoju i empatii, a także zrozumienia zasad funkcjonowania ludzkiego ciała. Potrzebna jest także praktyka w osteopatii oraz umiejętności palpacyjne. Technika BLT najlepiej sprawdzi się w leczeniu ograniczonej ruchomości stawów, obrzękach, zastojach żylnych, tętniczych limfatycznych i w przypadku częściowej lub całkowitej utraty motoryki, a także wiotkości lub sztywności mięśni. Zaleca się również stosowanie jej w urazach stawowych chronicznych bólach miednicy u kobiet, przy obrzękach oraz bólach głowy i kręgosłupa.

Ponad 14-letnie doświadczenie Akademii Osteopatii pozwoliło nam na stworzenie najbardziej optymalnych propozycji szkoleniowych. Program nauczania Akademii Osteopatii to nie tylko oferta edukacyjna, w której znaczną część stanowią zajęcia o charakterze praktycznym. To również wykwalifikowana kadra wykładowców, składająca się z docenianych na całym świecie osteopatów. Historia osteopatii sięga ponad sto lat wstecz. Jeśli chcesz być jednym z jej kontynuatorów, zapisz się do Akademii Osteopatii na kompleksowe szkolenie. Polecamy również inne uzupełniające wiedzę kursy, takie jak fizjoenergetyka, psychosomatyka czy terapia powięzi.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.