Anatomia

Anatomia palpacyjna

Anatomia palpacyjna

Anatomia palpacyjna to dziedzina medycyny, która obejmuje rozległą wiedzę anatomiczną i diagnostykę za pomocą dotyku. Osteopatia wykorzystuje do badania oraz terapii pacjenta techniki manualne. Trudno więc wyobrazić sobie osteopatę, który nie poznał dogłębnie anatomii palpacyjnej i nie nabył w praktyce zdolności precyzyjnej palpacji. Taki specjalista raczej nie będzie w stanie prowadzić skutecznego leczenia.

Anatomia palpacyjna wymaga sprawnego rozpoznawania narządów i tkanek z wykorzystaniem dotyku. Niestety nie należy do najłatwiejszych umiejętności – nauka palpacji trwa dość długo. Dzieje się tak m.in. dlatego, że poszczególne tkanki i narządy nie znajdują się w całkowicie identycznym położeniu u każdego pacjenta. Ponadto mogą mieć częściowo inny kształt. W jednym organizmie są bardzo dobrze wyczuwalne, w innym zaś dużo słabiej.

Akademia Osteopatii proponuje kurs Zintegrowana Anatomia Palpacyjna dla fizjoterapeutów, lekarzy i osteopatów, a także zajęcia z anatomii palpacyjnej wchodzące w skład 4,5-letniego szkolenia.

Anatomia palpacyjna – Akademia Osteopatii

Akademia Osteopatii to miejsce, które przygotowuje lekarzy oraz absolwentów położnictwa lub fizjoterapii do indywidualnej praktyki. W związku z tym nasz dokładnie i długo opracowywany program nauczania Akademii Osteopatii zawiera m.in. tak ważny przedmiot, jakim jest anatomia palpacyjna. Jeśli interesuje Cię osteopatia, zapraszamy do udziału w rekrutacji. Wykłady i zajęcia praktyczne z anatomii palpacyjnej prowadzą uznani na świecie specjaliści.

Nauka osteopatii wymaga wielu godzin poświęconych szlifowaniu swoich umiejętności podczas kontaktu z pacjentem. Dlatego stworzyliśmy Klinikę Akademii Osteopatii, w której wykorzystasz w praktyce wiedzę zdobytą podczas zajęć anatomii palpacyjnej lub kursu ze Zintegrowanej Anatomii Palpacyjnej. Praktyki kliniczne są prowadzone pod baczną obserwacją doświadczonych osteopatów.

Historia osteopatii zaczęła się ponad wiek temu. Obecnie kontynuują ją m.in. nasi absolwenci. Jeśli chcesz do nich dołączyć w przyszłości, zapisz się na szkolenie w Akademii Osteopatii. Zapraszamy również do udziału w kursie z fizjoenergetyki.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.