Osteopatia

Osteopatia wisceralna

Osteopatia wisceralna

Osteopatia wisceralna (osteopatia narządów wewnętrznych, osteopatia trzewna) zalicza się do najważniejszych kierunków osteopatii. Równie istotna jest osteopatia parietalna odnosząca się do narządów ruchu (kości, mięśnie, stawy) oraz czaszkowo-krzyżowa. Jak się okazuje, zmiany zachodzące w systemie trzewnym mogą na tyle mocno oddziaływać na narządy ruchu, że staną się np. powodem bólu karku. Osteopatia wisceralna to terapia, z której pomocą można leczyć:

  • nietypowy, silny oraz przewlekły ból kręgosłupa,
  • nerwicę żołądka,
  • zespół jelita drażliwego,
  • atypową rwę kulszową,
  • ból kolan i bioder,
  • zaparcia,
  • nietrzymanie moczu i stolca,
  • stany obrzękowe,
  • zespół bólu rzutowanego.

Program nauczania Akademii Osteopatii dotyczący 4,5-letniego szkolenia obejmuje m.in. zajęcia z osteopatii wisceralnej.

Osteopatia wisceralna – Akademia Osteopatii

Akademia Osteopatii jest miejscem, w którym kompleksowo przygotowujemy do prowadzenia praktyki osteopatycznej. Dlatego w naszym opartym na światowych wzorcach programie szkolenia nie zabrakło tak niezbędnego przedmiotu jak osteopatia wisceralna. Jeśli jesteś lekarzem, fizjoterapeutą, położną lub położnikiem, zapraszamy do udziału w rekrutacji. Zajęcia z osteopatii wisceralnej prowadzi m.in. Francois Allart, który już od 20 lat kształci kolejne pokolenia specjalistów w najbardziej uznanych szkołach osteopatycznych na świecie. Prowadzi także prywatny gabinet osteopatyczny we Francji.

Terapia osteopatyczna nie obędzie się bez wykorzystania wiedzy z osteopatii wisceralnej. Osteopata bierze bowiem pod uwagę wszelkie połączenia i wzajemne oddziaływania narządów i układów ludzkiego organizmu. Należy też pamiętać, że praca w gabinecie osteopatycznym wymaga uprzedniego nabycia praktycznych umiejętności. Dlatego stworzyliśmy Klinikę Akademii Osteopatii, która umożliwia słuchaczom szkolenia zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Historia osteopatii sięga ponad sto lat wstecz. Jeśli chcesz być jednym z jej kontynuatorów, zapisz się do Akademii Osteopatii na kompleksowe szkolenie. Polecamy również uzupełniające wiedzę kursy, takie jak Fizjoenergetyka czy Zintegrowana Anatomia Palpacyjna.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.