Osteopatia

Osteopatia w pediatrii

Osteopatia w pediatrii

Osteopatia w pediatrii to dziedzina, która pozwoli zobaczyć dolegliwości dotykające niemowlęta i dzieci z innej strony niż dotychczas. Nauczy Cię postrzegania organizmu pacjenta jako integralnej całości i odchodzenia od czasem bardzo schematycznej i nieskutecznej terapii. Osteopatia w pediatrii dotyczy leczenia układu oddechowego, mięśniowo-szkieletowego, żołądkowo-jelitowego i ośrodkowego nerwowego niemowlęcia i dziecka. Tego rodzaju terapię można zastosować w przypadku takich problemów oraz dolegliwości jak:

  • kolka,
  • kręcz szyi,
  • plagiocefalia (skośnogłowie),
  • odkształcenia główki,
  • zapalenie ucha środkowego,
  • refluks żołądkowy,
  • nadmiernie płaczące dziecko,
  • kłopoty z karmieniem.

W Akademii Osteopatii proponujemy osobny kurs z osteopatii w pediatrii oraz zajęcia z tej dziedziny prowadzone w ramach 4,5-letniego, kompleksowego szkolenia osteopatycznego.

Osteopatia w pediatrii – Akademia Osteopatii

Zajęcia z osteopatii w pediatrii pomagają zdobyć specjalistyczną – teoretyczną oraz praktyczną – wiedzę na temat terapii osteopatycznej niemowląt i dzieci. Wykłady prowadzą uznani na całym świecie i kierujący na co dzień swoimi prywatnymi gabinetami specjaliści. Nasza Klinika Akademii Osteopatii pozwala wykorzystać zdobytą podczas zajęć lub kursu osteopatii w pediatrii wiedzę w praktyce. Uczestnik ma możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod czujnym okiem doświadczonych osteopatów. Holistyczne podejście pozwala spojrzeć na problem małego pacjenta z perspektywy, która może okazać się tą najbardziej pomocną w leczeniu.

Interesuje Cię osteopatia w pediatrii i jesteś lekarzem, fizjoterapeutą lub absolwentem położnictwa? W takim razie poznaj program nauczania Akademii Osteopatii i zapisz się do naszej akademii, która już od kilkunastu lat przygotowuje kolejne osoby do indywidualnej praktyki. Dzięki doświadczeniu oraz kadrze znakomitych wykładowców kurs z osteopatii w pediatrii jest kompleksowy i fascynujący. Zachęcamy również do zapoznania się z nietuzinkową historią osteopatii oraz wzięcia udziału w takich kursach jak Fizjoenergetyka i Zintegrowana Anatomia Palpacyjna.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.