Osteopatia w ginekologii

Osteopatia w ginekologii

Osteopatia w ginekologii to doskonała forma terapii umożliwiająca łagodzenie dolegliwości i schorzeń natury ginekologicznej. Schorzenia ginekologiczne, jak niestabilność macicy, bolesne miesiączki lub skurcze mięśni podczas ciąży mogą być w znacznym stopniu łagodzone poprzez rozluźnienie mięśni i tkanek oraz poprawę krążenia. Osteopatia jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia, która może pomóc w łagodzeniu objawów ginekologicznych. W programie nauczania Akademii Osteopatii znajdziesz kurs osteopatii ginekologicznej, dziedziny, która dzięki skuteczności działania coraz bardziej zyskuje na popularności.

Osteopatia ginekologiczna - kurs Akademii Osteopatii

Dzięki rozwojowi osteopatii schorzenia i różne dolegliwości ginekologiczne, które do tej pory były traktowane jako naturalny skutek porodu czy menopauzy, stają się możliwe do złagodzenia a nawet całkowitego wyeliminowania. Osteopatia znajduje zastosowanie w leczeniu problemów ginekologicznych takich dolegliwości jak:

  • bóle dna miednicy,
  • nietrzymanie moczu,
  • obniżenie narządów rodnych,
  • bolesne miesiączki,
  • bóle podczas współżycia,
  • powikłania po ciąży,
  • osłabienie mięśni dna macicy,
  • niepłodność,
  • torbiele i cysty jajników,
  • endometrioza.

Osteopatia ginekologiczna może również pomóc w łagodzeniu objawów ciąży, takich jak: ból pleców, nudności i wymioty oraz skurcze mięśni brzucha i może stanowić doskonałe uzupełnienie tradycyjnej terapii ginekologicznej. Osteopata bierze bowiem pod uwagę wszelkie połączenia i wzajemne oddziaływania narządów i układów ludzkiego organizmu.

Należy też pamiętać, że praca w gabinecie osteopatycznym wymaga uprzedniego nabycia praktycznych umiejętności. Dlatego stworzyliśmy Klinikę Akademii Osteopatii, która umożliwia słuchaczom kursu osteopatii ginekologicznej zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Akademia Osteopatii to jednak dużo bogatsza oferta - fizjoenergetyka czy historia osteopatii to tylko część z wielu naszych propozycji. Sprawdź ofertę Akademii i pogłębiaj swoją wiedzę ucząc się od najlepszych, doświadczonych wykładowców!

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.