Ortopedia

Ortopedia

Ortopedia

Ortopedia to dziedzina, którą musi poznać każdy przyszły osteopata. Lekarz ortopeda diagnozuje i leczy wszelkie dolegliwości związane z układem ruchu – zaburzenia w obrębie szkieletu, mięśni, stawów, ścięgien i więzadeł. W kręgu zainteresowań ortopedii pozostają urazy i złamania kości, choroby stawów, wady postawy, uszkodzenia nerwów, zmiany zwyrodnieniowe, a także choroby metaboliczne i nowotwory. W początkowych latach rozwoju tej dziedziny lekarze ortopedzi zajmowali się leczeniem skrzywienia kręgosłupa u dzieci. Dopiero później ortopedia objęła wiedzę dotyczącą działania całego układu ruchu.

W programie nauczania Akademii Osteopatii dotyczącym 4,5-letniego szkolenia osteopatycznego znajdziesz zajęcia z ortopedii. Pozwolą Ci one m.in. zrozumieć znaczenie tej dziedziny w osteopatii i ułatwią diagnozowanie pacjentów.

Ortopedia – Akademia Osteopatii

W Akademii Osteopatii kompleksowo przygotowujemy lekarzy oraz absolwentów fizjoterapii i położnictwa do indywidualnej praktyki osteopatycznej. Dlatego w programie nauczania uwzględniliśmy wszystkie niezbędne podczas leczenia pacjentów przedmioty – ortopedia jest jednym z nich. Plan szkolenia opiera się na wzorcach, które obowiązują w największych akademiach osteopatycznych na świecie. Decydując się na naukę u nas, możesz liczyć na wiedzę i doświadczenie przekazywane przez uznanych na świecie osteopatów. Ponadto czeka Cię mnóstwo zajęć praktycznych pod okiem specjalistów w Klinice Akademii Osteopatii. Ortopedia to tylko jedna z wielu dziedzin, które zgłębisz podczas szkolenia, a następnie wykorzystasz w walce o zdrowie swojego pacjenta. Osteopatia daje możliwość odejścia od schematycznej terapii i zobaczenia organizmu ludzkiego jako jedności oddziałujących na siebie narządów i układów. Historia osteopatii rozpoczęła się 100 lat temu – jeśli chcesz kontynuować rozwój tej niezwykłej dziedziny, dołącz do słuchaczy naszej akademii. Warte uwagi są również kursy z Fizjoenergetyki i Zintegrowanej Anatomii Palpacyjnej.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

Dowiedz się więcej

Osteopata D.O.

Po ukończeniu 4,5 letniego trybu nauczania, otrzymujesz możliwość napisania pracy dyplomowej i uzyskania Certyfikowanego Osteopaty D.O.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dowiedz się więcej
 
Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji?

Biuro

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
(+48) 606 306 122, (+48) 668 378 419
(+48) 668 641 708
kontakt@akademiaosteopatii.pl
Wtorek - Piątek 9:00 - 16:00

SOCIAL MEDIA

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Akademia Osteopatii z siedzibą w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 92, NIP 7361517194. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.
Regulamin sklepu internetowego znajduje się tutaj.