Wykładowcy

Wyjątkowi eksperci i profesjonaliści.

Dyplomowany Osteopata posiadający również tytuł MSc z Osteopatii. Jako wykładowca oraz prowadząc własny gabinet pracuje już od 1991 roku. Jest prezesem Vienna School of Osteopathy.

Raphael van Assche

DO, MSc Osteopathie (Austria)
Strain Counterstrain, Fizjoenergetyka

1989 roku ukończył European School of Osteopathy. Doświadczony wykładowca z ponad 20 letnim doświadczeniem uczący w największych szkołach osteopatycznych w Europie. Prowadzi również prywatny gabinet osteopatyczny we Francji.

Francois Allart

DO, MRO.F, MEd (Francja)
Osteopatia wisceralna, Endokrynologia

Osteopata, absolwent Niemieckiej Akademii Medycyny Osteopatycznej. Specjalista leczenia bólu, anestezjologii i intensywnej terapii. Jest jednym z założycieli Akademii Osteopatii.

Marek Mularczyk

lek. med. (Polska)
Integracja Osteopatyczna, Choroby wewnętrzne

Claudia jest praktykującym osteopatą od ponad 13 lat. Wcześniej była położną w Niemczech. Jej ulubione tematy to pediatria i zdrowie kobiet, integracja kliniczna i techniki nauczane przez Williama Sutherlanda.

Claudia Knox

DO,  BSc (Hons) Osteopathy. MSc.
Akademia Osteopatii w Pediatrii

Frank Willard jest profesorem anatomii i neuroanatomii w College of the Osteopathic Medicine na University of New England (USA). Jest także członkiem rady pedagogicznej Europejskiej Szkoły Osteopatii i British College of Osteopathic Medicine.

Prof. Dr. Frank Willard

PhD, DO (Hons) USA

W 2012 roku ukończył studia osteopatyczne na Akademii Osteopatii we Wrocławiu. Od tego momentu objął stanowisko dyrektora Akademii. Współautor programów kształcenia podstawowego jaki i specjalizacji w pediatrii. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń z zakresu osteopatii i medycyny.

Łukasz Ciesielski

osteopata (Polska)
integracja osteopatyczna, Akademia Osteopatii w Pediatrii

Ukończył w 1984 roku British School of Osteopathy, 7 lat pracował jako osteopata w amerykańskiej drużynie footballowej, 13 lat w Haringery Rugby Football Club. Obecnie jego głównym zadaniem jest leczenie dzieci. Autor wielu książek i publikacji, m.in.: “Medycyna Osteopatyczna: Filozofia, Zasady i praktyka”.

Walter McKone

DO (Wielka Brytania)
Historia i Filozofia, Osteopatia czaszkowo-krzyżowa

Caroline jest praktykującym osteopatą od 30 lat. Jako osteopata pracowała w Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Pełniła funkcję dyrektora College of Osteopaths UK i wicedyrektora European School of Osteopathy. Jest międzynarodowym wykładowcą z zakresu osteopatii, osteopatii pediatrycznej i położnictwa.

Caroline Stone

DO MSc. MSc. – Osteopath
Akademia Osteopatii w Pediatrii

Dyrektor Vienna School of Osteopathy. Prezydent Osteopathic European Academic Network (OSEAN). Wykładowca z ponad 20 letnim doświadczeniem naukowym. Ukończył Vienna School of Osteopathy oraz uzyskał tytuł MSc na Danube University Krems.

Raimund Engel

DO, Msc. (Austria)
CAS – Clinical approach to the spine, Fizjoenergetyka

Fizjoterapeuta, osteopata, prowadzi własną praktykę we Wiedniu. Wykładowca międzynarodowy, naucza m.in. w Wiedeńskiej Szkole Osteopatii, gdzie pełni także funkcję Dyrektora Kliniki Osteopatycznej.

Ralph Pariasek

MSc, DO (Austria)
Osteopatia kliniczna

Ukończyła szkołę fizjoterapii w Essen i osteopatię w OSD.Prowadzi prywatną praktykę we Fryburgu w Szwajcarii. Specjalizuje się w tematyce z zakresu Osteopatii w pediatrii.

Alja Klie

DO, DPO (Szwajcaria)
Pediatria

Wieloletni wykładowca w British School Osteopathy oraz European School of Osteopathy, nauczyciel kliniczny i egzaminator. W listopadzie 2014 zdobył prestiżową nagrodę dla najlepszego nauczyciela klinicznego w BSO. Członek General Osteopathic Council.

Dan Brown

DO (Wielka Brytania)
Osteopatia parietalna, Zajęcia kliniczne

MSc Ost, DO (D), Studia osteopatyczne ukończył w 2003 r. Pracuje również jako terapeuta Hakomi. Współautor „Leitfaden Osteopathie“ oraz autor licznych publikacji.

Volker Och

MSc, DO (Niemcy)
Osteopatia Czaszkowo-Krzyżowa, Psychosomatyka

Ukończył College Sutherland w Berlinie. Tytuł MSc uzyskał w Danube University Krems (Austria). Nauczyciel wielu europejskich szkół, m.in.: LCOM, College Sutherland, SFO. Specjalizuje cię w tematyce z zakresu osteopatii wisceralnej.

Thomas Kroll

MSc, DO (Niemcy)
Uroginekologia

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów osteopatycznych w Akademii Osteopatii. Uczestnik licznych szkoleń, mastercoursów, sympozjów i kongresów dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Marcin Ścieżkowski

osteopata (Polska)
Osteopatia w stomatologii, Integracja osteopatyczna

Absolwent Szkoły Medycznej w Saint Antoine Hospital we Francji. Autor wielu książek, za swoją pracę doktorską dotyczącą układu limfatycznego oraz drenażu limfatycznego otrzymał prestiżowe wyróżnienie wydziału lekarskiego Peirre-and-Merie-Curie University.

Bruno Chikly

MD DO (Francja)
MasterCourse: Mózg, Układ limfatyczny

Doktor Medycyny od roku 1995. Jako wykładowca od 2003 roku pracuje w Wiedeńskiej Szkole Osteopatii, WSO. Od roku 2011 pełni funkcję dyrektora programowego w Wiener Schule fur Osteopathie.

Erich Mayer-Fally

MSc, DO(Austria)
Embriologia

W 2004 roku ukończyła studia osteopatyczne na Sutherland College of Osteopathy. Następnie w roku 2011 otrzymała tytuł MSc z osteopatii pediatrycznej na University of Wales. Jest wieloletnim wykładowcą pracującym również m.in. w Vienna School of Osteopathy.

Anja Engel-Schulmeyer

MSc, DO, DPO(Niemcy)
Kończyna górna

Absolwent European School of Osteopathy. w 2009 ukończył Uniwerystet w Montpellier uzyskując certyfikat z Osteopatii w sporcie. Prowadzi prywatną praktykę osteopatyczną w Lozannie w Szwajcarii.

François Bence

DO (Szwajcaria)
Powięź

W 2001 roku ukończyła Vienna School of Osteopathy, a następnie uzyskała tytuł DPO w Londynie. Od lat prowadzi prywatną praktykę, gdzie skupia się przede wszystkim na pracy z dziećmi. W swojej pracy naukowej wyróżnia terapię ze szczególnym uwzględnieniem opieki osteopatycznej nad rodzinami.

Angelika Mückler

DO, MSc. DPO (Austria)
Akademia Osteopatii w Pediatrii

Jest uznanym międzynarodowym wykładowcą i egzaminatorem z ponad 30-letnim doświadczeniem. Naucza osteopatycznego spojrzenia na anatomię AUN i organów wewnętrznych w wielu instytucjach osteopatycznych w całej Europie.

Nicholas Marcer

MSc (Hons), DO (Wielka Brytania)
Autonomiczny Układ Nerwowy, GOT

Zdobyła tytuł BSc w King’s College oraz Ukończyła British School of Osteopathy (BSO) z wyróżnieniem. Jest nauczycielem klinicznym British School of Osteopathy. Członek General Osteopathic Council (GosC).

Gwyneth Fadipe

DO (Wielka Brytania)
Osteopata parietalna

Uznana specjalistka, starszy wykładowca na Uniwersytecie Medycznym we Wiedniu oraz Prezes Austriackiego Stowarzyszenia Osteopatów.

Diana Stöckl

MD, MSc. DO.  (Austria)
Semiologia

Ukończyła studia na Akademii Osteopatii. Doktor nauk o kulturze fizycznej, absolwentka Wydziału Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz filologii germańskiej.

Anna Żurowska

osteopata (Polska)
Fizjologia bólu, Akademia Osteopatii w Pediatrii

Ukończył studia osteopatyczne na Akademii Osteopatii. Absolwent studiów na wydziale fizjoterapii w Medycznym Studium Zawodowym w Poznaniu oraz studiów licencjackich i magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu na kierunku fizjoterapii.

Paweł Kasprzak

DO (Polska)
Anatoma palpacyjna

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na wydziale Rehabilitacji Ruchowej oraz studiów osteopatycznych w Sutherland College of Osteopathic Medicine. Od 2005 roku prowadzi prywatną praktykę osteopatyczną.

Zygmunt Łukasz Borkowski

DO (Polska)
Neurologia

Lekarz stomatolog, ukończył studia wyższe medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Lekarskim O/Stomatologia. Pracuje jako stomatolog prowadząc własną praktykę. Prowadzi liczne szkolenia i kursy dla fizjoterapeutów i osteopatów z zakresu pracy nad stawem skroniowo-żuchwowym.

Andrzej Ścieżkowski

lekarz stomatolog (Polska)
Osteopatia w stomatologii

Studia osteopatyczne ukończył w 2009 roku na Vienna School of Osteopathy. Jest również częścią zespołu metodologii / nauki w WSO w Wiedniu. Prowadzi prywatną praktykę w Wiedniu, gdzie pracuje głównie z dziećmi.

Michael Biberschick

MSc. MSc. DPO (Austria)
Akademia Osteopatii w Pediatrii

Ukończył studia z fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W 2012 roku ukończył studia osteopatyczne na Akademii Osteopatii we Wrocławiu. Uczestnik licznych MasterCourse’ów oraz szkoleń. W Akademii odpowiedzialny za przygotowanie egzaminów.

Marcin Sowa

osteopata (Polska)
Osteopatia parietalna

W 2003 roku ukończyła British School of Osteopathy. Pracuje w prywatnej klinice skupiając się na pracy z dziećmi. Od lat jest dydaktykiem i tutorem klinicznym w British Shool of Osteopathy i Osteopathic Center for Children.

Sarah Coutts

DO, Bost,MSc. (Wielka Brytania)
Akademia Osteopatii w Pediatrii

Absolwent osteopatii na Vienna School of Osteopathy i osteopatii pediatrycznej w Londynie. Poza pracą z zakresu osteopatii w pediatrii i pracy z dziećmi prowadzi szkolenia z zakresu biodynamicznej osteopatii czaszki.

Gerhard Riegler

DO, MD (Austria)
Akademia Osteopatii w Pediatrii

Ukończył w 2001 Ecole Suisse d’Ostéopathie de Belmont s/Lausanne. Nauczyciel osteopatii wisceralnej, bliski współpracownik Francois Allart. Prowadzi prywatną praktykę osteopatyczną w Bulle w Szwajcarii.

Florian Walzinger

DO (Szwajcaria)
Osteopatia wisceralna

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej (St. Petersburg, Rosja, 1982). Specjalizuje się w biochemii, Immunodiagnostyce oraz Klinicznej Medycynie Laboratoryjnej. Dyplomowany specjalista Association of Systematic Kinesiology. Ponadto uczestniczył w ponad 450 godzinach międzynarodowych seminariów z zakresu biochemii funkcjonalnej / żywieniowej i kinezjologii stosowanej (1998-2019). Członek Europejskiej Federacji Parazytologów. Autor ponad 60 publikacji naukowych.

Prof. Igor G. Bondarenko

Medical Doctor, Kinesiologist

Absolwent Państwowego Pediatrycznego Instytutu Medycznego w Petersburgu. Specjalistka ortopedii i terapii manualnej. Absolwentka European School of Osteopathy. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych seminariach na temat kinezjologii stosowanej. Pracuje w Katedrze Rehabilitacji, Medycyny Sportowej i Osteopatii na Państwowym Pediatrycznym Uniwersytecie Medycznym w St. Petersburgu oraz na Wydziale Osteopatii na Państwowym Uniwersytecie Medycznym Północno-Zachodnim w St. Petersburgu.

Irina B. Mizonova

Medical Doctor, Osteopath, Kinesiologist

Lekarz ortopeda, traumatolog. Specjalista kinezjologii stosowanej oraz kinezjologii stosowanej w sporcie. Studia medyczne ukończył w 1994r (Czerniwci, Ukraina). Od 2008 roku zajmuje się Kinezjologią Stosowaną. Regularnie uczestniczy w wykładach, szkoleniach, konferencjach International College of Appleied Kinesiology. Zainteresowania kliniczne oraz badawcze: wpływ składników odżywczych oraz czynników psychosomatycznych na aparat ruchu, aktywność fizyczną, odporność oraz samopoczucie.

Ihor Oliinyk

Medical Doctor, Kinesiologist

Współzałożycielka i prezydent „Międzynarodowej Akademii Fizjoenergetyki“
w Wiedniu. Współzałożycielka Wiedeńskiej Szkoły Osteopatii. Międzynarodowy nauczyciel fizjoenergetyki w zakresie metabolizmu. Od 30 lat prowadzi indywidulaną praktykę jako lekarz rodzinny, leczy choroby przewlekłe przy pomocy Fizjoenergetyki, Akupunktury, Homeopatii.

Margot Van Assche

Medical Doctor, Fizjoenergetyka

University.Prof. Dr. Winfried Neuhuber jest austriackim anatomem i lekarzem. W 1975 roku uzyskał tytuł naukowy na Uniwersytecie Wiedeńskim. Habilitacje w dziedzinie anatomii, histologii i embriologii uzyskał w 1989 na Uniwersytecie w Zurichu. Wykładowca akademicki na uniwersytetach w Zurichu, Wiedniu i Hamburgu.

Winfried Neuhuber

(Austria)

Profesor psychologii transpersonalnej, posiada ponad 30-letnie doświadczenie w prowadzeniu ustawień. Kierownik studiów Geronotlogii Społecznej oraz Kursów Hipnozy Klinicznej i Regresji w Escola Superior de Educacao Joao de Deus.

Joaquim Parra Marujo

(Portugalia)
Psychologia

Jon jest praktykującym osteopatą i wykładowcą-freelancerem. Zaangażowany jest w większość aspektów edukacji osteopatycznej i od 1989r. prowadzi seminaria przekazując koncepcje osteopatyczne studentom w całej Europie

Jon Parsons

DO (Wielka Brytania)
Osteopatia parietalna

W 1998 ukończył Akademie fur Physionenergetik. W 2007 Ukończył Weiner Schule Fur Osteopathie. Nauczyciel kliniczny, prowadzący prywatną praktykę w Wiedniu.

Christian Bernhard

DO (Austria)
Strain Counterstrain

Učebné osnovy

Vzdelávací program akadémie je založený na štandardoch používaných v najväčších osteopatických školách na svete a pokrýva vyše 2 000. vyučovacie hodiny vykonávané 44 seminármi počas 4,5 ročného vyučovacieho cyklu.

VYHĽADAŤ VIAC

Názov DO

Po ukončení 4,5 roka výučby máte možnosť napísať diplomovú prácu a získať titul Certified Osteopath.

VYHĽADAŤ VIAC

Umiestnenia

Akadémia osteopatie pôsobí v Poznani, Krakove, Varšave a Vroclavi. Od tohto akademického roka sa plánuje aj otvorenie vzdelávania v Gdansku.

VYHĽADAŤ VIAC