Osteopatia w Pediatrii

Akademia Osteopatii w Pediatrii

Zdobądź tytuł Diploma in Paediatric Osteopathy!

Akademia Osteopatii w Pediatrii – to dwuletnia szkoła, której celem jest edukacja osteopatów w zakresie specjalistycznej pracy osteopatycznej z dziećmi i niemowlakami. Nad częścią dydaktyczną czuwać będzie międzynarodowa kadra składająca się z najlepszych specjalistów z zakresu osteopatii w pediatrii, w tym m.in. Caroline Stone, Claudia Knox, Erich Mayer-Fally czy Doktor Gerhard Riegler. 

Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma wyjątkową szansę uzyskania międzynarodowego tytułu Diploma in Paediatric Osteopathy (DPO). Grupy składają się maksymalnie z 36 uczestników, na każdych zajęciach obecnych jest co najmniej dwóch prowadzących.

Od 2020 roku wychodząc na przeciw oczekiwaniom osteopatów z całej Polski, seminaria w ramach Osteopatii w Pediatrii będą organizowane w Poznaniu i Krakowie, zgodnie z poniższym harmonogramem:

Moduł I, III, V i VII – Kraków
Moduł II, IV, VI – Poznań

Program nauczania

Pełen program Akademii Osteopatii w Pediatrii zakłada 7 modułów szkoleniowych. Zajęcia trwają od piątku do poniedziałku. Przez pierwsze 3 dni uczestnicy biorą udział w zajęciach z uwzględnieniem części teoretycznej oraz pracy praktycznej. Podczas każdych zajęć obecnych będzie nie jeden, a dwóch wysokiej klasy prowadzących osteopatów.

Wiedza poparta doświadczeniem

3 z 7 modułów będą trwały 4 dni (piątek – poniedziałek). Czwartego dnia uczestnicy biorą udział w dniu klinicznym. To cały dzień pracy klinicznej z dziećmi. Są to dzieci z grup wiekowych odpowiadających tematom zajęć realizowanych w programie. Dzięki partnerstwie Akademii z poznańskim Centrum Zdrowia ASGO pracujemy z pacjentami programu diagnostyki noworodków i niemowląt – Zdrowy Maluch – organizowanego przez ASGO i Miasto Poznań.

Program nauczania

Program edukacyjny Akademii oparty jest o standardy stosowane w największych szkołach osteopatycznych na świecie i obejmuje ponad 2 tys. godzin dydaktycznych realizowanych przez 44 seminaria w trakcie 4,5-letniego cyklu nauczania.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Drzwi otwarte

Jeśli chcesz zobaczyć, w jaki sposób funkcjonuje Akademia i przekonać się, że jest to miejsce stworzone do rozwoju umiejętności i kompetencji, przyjdź na Drzwi Otwarte!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Lokalizacja

Akademia Osteopatii działa w: Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Od tego roku akademickiego zaplanowane jest otwarcie kształcenia również w Gdańsku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ