Akademia Osteopatii w Pediatrii

Akademia Osteopoatii w Pediatrii

Zdobądź tytuł Diploma in Paediatric Osteopathy! 

Liczba osteopatów w Polsce stale rośnie, tak samo jak wzrasta świadomość i zaufanie pacjentów do terapii osteopatycznych. Pacjentami naszych gabinetów coraz częściej są także najmłodsi – niemowlaki, dzieci i ich rodzice. Mając na uwadze ich dobro oraz wychodząc na przeciw oczekiwaniom licznej grupy osteopatów, postanowiliśmy ponownie uruchomić specjalistyczny profil szkolenia – Akademia Osteopatii w Pediatrii. To dwuletnia szkoła, której celem jest edukacja osteopatów w zakresie specjalistycznej pracy osteopatycznej z dziećmi i niemowlakami. Nad częścią dydaktyczną czuwać będzie międzynarodowa kadra składająca się z najlepszych specjalistów z zakresu osteopatii w pediatrii, w tym m.in. Caroline Stone, Claudia Knox, Erich Mayer-Fally czy Doktor Gerhard Riegler.

Grupy składają się maksymalnie z 36 uczestników, na każdych zajęciach obecnych jest co najmniej dwóch prowadzących. Zajęcia rozpoczynają się już 25 stycznia 2019!

Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma wyjątkową szansę uzyskania międzynarodowego tytułu Diploma in Paediatric Osteopathy (DPO).

Program nauczania

[Szczegółowy program znajduje się w zakładce program nauczania]
Pełen program Akademii Osteopatii w Pediatrii zakłada 7 modułów szkoleniowych. Każdy z modułów trwa 4 dni, zajęcia trwają od piątku do poniedziałku. Przez pierwsze 3 dni uczestnicy biorą udział w zajęciach z uwzględnieniem części teoretycznej oraz pracy praktycznej. Mając na uwadze jak wymagającym i obszernym jest temat osteopatii w pediatrii, podczas każdych zajęć obecnych będzie nie jeden, a dwóch wysokiej klasy prowadzących, osteopatów i lekarzy.

Czwartego dnia (poniedziałek) uczestnicy biorą udział w dniu klinicznym. To cały dzień pracy klinicznej, gdzie pracujemy z realnymi pacjentami. Każdorazowo są to dzieci w grupie wiekowej odpowiadającej tematowi zajęć realizowanych przez weekend. Praca z pacjentami odbywa się w małych 3-4 osobowych grupach, a nad jej przebiegiem czuwają doświadczeni tutorzy kliniczni.
Dzięki partnerstwie Akademii z poznańskim Centrum Zdrowia ASGO pracujemy z pacjentami programu diagnostyki noworodków i niemowląt – Zdrowy Maluch – organizowanego przez ASGO i Miasto Poznań. Dzięki temu uczestnicy szkolenia Akademii Osteopatii w Pediatrii już od pierwszego modułu będą mogli przedłożyć wiedzę i umiejętności zdobyte na zajęciach, na realne warunki gabinetowe.

Nad przebiegiem pracy klinicznej czuwać będą:
– Alja Klie, DO, DPO (Szwajcaria)
– lek. med., osteopata Marek Mularczyk
– dyrektor Akademii Osteopatii, osteopata Łukasz Ciesielski

Jeden moduł obejmuje 42 godziny dydaktyczne:

piątek – 13:00 – 20:00 niedziela – 09:00 – 16:00
sobota – 9:00 – 19:00 poniedziałek – 09:00 – 17:00

Zapisz się do Akademii Osteopatii w Pediatrii