Wykładowcy

Rafael van Assche – DO, MSc Osteopathie (Austria)
Strain Counterstrain

Dyplomowany Osteopata posiadający również tytuł MSc z Osteopatii. Jako wykładowca oraz prowadząc własny gabinet pracuje już od 1991 roku. Jest prezesem Vienna School of Osteopathy.

Francois Allart – DO, MRO.F, MEd (Francja)
Osteopatia wisceralna, Endokrynologia

1989 roku ukończył European School of Osteopathy. Doświadczony wykładowca z ponad 20 letnim doświadczeniem uczący w największych szkołach osteopatycznych w Europie. Prowadzi również prywatny gabinet osteopatyczny we Francji.

Marek Mularczyk – lek. med. (Polska)
Integracja Osteopatyczna, Choroby wewnętrzne

Osteopata, absolwent Niemieckiej Akademii Medycyny Osteopatycznej. Specjalista leczenia bólu, anestezjologii i intensywnej terapii. Jest jednym z założycieli Akademii Osteopatii.

Raimund Engel – DO, Msc. (Austria)
CAS – Clinical approach to the spine

Dyrektor Vienna School of Osteopathy. Prezydent Osteopathic European Academic Network (OSEAN). Wykładowca z ponad 20 letnim doświadczeniem naukowym. Ukończył Vienna School of Osteopathy oraz uzyskał tytuł MSc na Danube University Krems.

Joaquim Parra Marujo – (Portugalia)
Psychologia

Profesor psychologii transpersonalnej, posiada ponad 30-letnie doświadczenie w prowadzeniu ustawień. Kierownik studiów Geronotlogii Społecznej oraz Kursów Hipnozy Klinicznej i Regresji w Escola Superior de Educacao Joao de Deus.

Alja Klie – DO, DPO (Szwajcaria)
Pediatria

Ukończyła szkołę fizjoterapii w Essen i osteopatię w OSD.Prowadzi prywatną praktykę we Fryburgu w Szwajcarii.
Specjalizuje się w tematyce z zakresu Osteopatii w pediatrii.

Walter Llewellyn McKone – DO (Wielka Brytania)
Historia i Filozofia, Układ kraniosakralny

Ukończył w 1984 roku British School of Osteopathy, 7 lat pracował jako osteopata w amerykańskiej drużynie footballowej, 13 lat w Haringery Rugby Football Club. Obecnie jego głównym zadaniem jest leczenie dzieci. Autor wielu książek i publikacji, m.in.: “Medycyna Osteopatyczna: Filozofia, Zasady i praktyka”.

Dan Brown – DO (Wielka Brytania)
Osteopatia parietalna, Zajęcia kliniczne

Wieloletni wykładowca w British School Osteopathy oraz European School of Osteopathy, nauczyciel kliniczny i egzaminator. W listopadzie 2014 zdobył prestiżową nagrodę dla najlepszego nauczyciela klinicznego w BSO. Członek General Osteopathic Council.

Bruno Chikly – MD DO (Francja)
MasterCourse: Mózg, Układ limfatyczny

Absolwent Szkoły Medycznej w Saint Antoine Hospital we Francji. Autor wielu książek, za swoją pracę doktorską dotyczącą układu limfatycznego oraz drenażu limfatycznego otrzymał prestiżowe wyróżnienie wydziału lekarskiego Peirre-and-Merie-Curie University. Wiodący osteopata w leczeniu mózgu i układu limfatycznego.

Thomas Kroll – MSc, DO (Niemcy)
Uroginekologia

Ukończył College Sutherland w Berlinie. Tytuł MSc uzyskał w Danube University Krems (Austria). Nauczyciel wielu europejskich szkół, m.in.: LCOM, College Sutherland, SFO. Specjalizuje cię w tematyce z zakresu osteopatii wisceralnej.

Volker Och – MSc, DO (Niemcy)
Osteopatia Czaszkowo-Krzyżowa, Psychosomatyka

MSc Ost, DO (D), Studia osteopatyczne ukończył w 2003 r. Pracuje również jako terapeuta Hakomi. Współautor „Leitfaden Osteopathie“ oraz autor licznych publikacji.

Marcin Ścieżkowski – osteopata (Polska)
Osteopatia w stomatologii, Integracja osteopatyczna

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów osteopatycznych w Akademii Osteopatii. Uczestnik licznych szkoleń, mastercoursów, sympozjów i kongresów dla fizjoterapeutów i osteopatów. Asystent w Akademii Osteopatii w Krakowie.

Erich Mayer-Fally – MSc, DO (Austria)
Embriologia, Płyny

Doktor Medycyny od roku 1995. Jako wykładowca od 2003 roku pracuje w Wiedeńskiej Szkole Osteopatii, WSO. Od roku 2011 pełni funkcję dyrektora programowego w Wiener Schule fur Osteopathie.

Anja Schulmeyer – MSc, DO, DPO (Niemcy)
Kończyna górna

W 2004 roku ukończyła studia osteopatyczne na Sutherland College of Osteopathy. Następnie w roku 2011 otrzymała tytuł MSc z osteopatii pediatrycznej na University of Wales. Jest wieloletnim wykładowcą pracującym również m.in. w Vienna School of Osteopathy.

François Bence – DO (Szwajcaria)
Powięź

Absolwent European School of Osteopathy. w 2009 ukończył Uniwerystet w Montpellier uzyskując certyfikat z Osteopatii w sporcie. Prowadzi prywatną praktykę osteopatyczną w Lozannie w Szwajcarii.

Nicholas Marcer – MSc (Hons), DO (Wielka Brytania)
Autonomiczny Układ Nerwowy, GOT

Jest uznanym międzynarodowym wykładowcą i egzaminatorem z ponad 30-letnim doświadczeniem. Naucza osteopatycznego spojrzenia na anatomię AUN i organów wewnętrznych w wielu instytucjach osteopatycznych w całej Europie. Współautor ,,Osteopathy: Models for Diagnosis, Treatment and Practice”, którą napisał we współpracy z Jonem Parsonsem.

Gwyneth Fadipe – DO (Wielka Brytania)
Osteopata parietalna

Zdobyła tytuł BSc w King’s College oraz Ukończyła British School of Osteopathy (BSO) z wyróżnieniem. Jest nauczycielem klinicznym British School of Osteopathy. Członek General Osteopathic Council (GosC).

Michael Michael – BSc (Hons) DO (Wielka Brytania)
Osteopata parietalna

Ukończył British College of Osteopathic Medicine i John Wernham Institute of Classical Osteopathy, w Maidstone, Kent. Pracuje również jako wykładowca wBritish School of Osteopathy (BSO), szkoląc nowe pokolenia osteopatów oraz jako tutor kliniczny. Jest członkiem General Osteopathic Council.

Jon Parsons – DO (Wielka Brytania)
Osteopatia parietalna

Jon jest praktykującym osteopatą i wykładowcą-freelancerem. Zaangażowany jest w większość aspektów edukacji osteopatycznej i od 1989r. prowadzi seminaria przekazując koncepcje osteopatyczne studentom w całej Europie. Wspólnie z Nickiem Marcerem napisał książkę ,,Osteopathy: Models for Diagnosis, Treatment and Practice”.

Łukasz Ciesielski
Integracja osteopatyczna

Ukończył studia z fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W 2012 roku ukończył studia osteopatyczne na Akademii Osteopatii we Wrocławiu. Od tego czasu objął również stanowisko dyrektora Akademii Osteopatii. Uczestnik licznych MasterCourse’ów oraz szkoleń z zakresu osteopatii dzieci. 

Anna Żurowska(Polska)
Fizjologia bólu

Ukończyła studia na Akademii Osteopatii. Doktor nauk o kulturze fizycznej, absolwentka Wydziału Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz filologii germańskiej.

Paweł Kasprzak – DO (Polska)
Anatomia palpacyjna

Ukończył studia osteopatyczne na Akademii Osteopatii. Absolwent studiów na wydziale fizjoterapii w Medycznym Studium Zawodowym w Poznaniu oraz studiów licencjackich i magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu na kierunku fizjoterapii.

Zygmunt Łukasz Borkowski – DO (Polska)
Neurologia

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na wydziale Rehabilitacji Ruchowej oraz studiów osteopatycznych w Sutherland College of Osteopathic Medicine. Od 2005 roku prowadzi prywatną praktykę osteopatyczną. Jego szczególnym zainteresowanie jest kliniczne żywienie i biochemia odżywiania.

Rubina Ali – BSc (Hons), DO (Wielka Brytania)
Osteopatia parietalna

Ukończyła British College of Osteopathic Medicine (BCOM) oraz studia podyplomowe z zakresu klasycznej osteopatii w John Wernham Institute. Zarejestrowana w General Osteopathic Council.

Andrzej Ścieżkowski 
Osteopatia w stomatologii

Lekarz stomatolog, ukończył studia wyższe medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Lekarskim O/Stomatologia. Pracuje jako stomatolog prowadząc własną praktykę. Prowadzi liczne szkolenia i kursy dla fizjoterapeutów i osteopatów z zakresu pracy nad stawem skroniowo-żuchwowym.