[:pl]Misja Kirgistan[:]

[:pl]

W 2018 roku Akademia Osteopatii zrealizowała projekt misji społecznej w Kirgistanie. Grupa 20 osteopatów i studentów Akademii przez 2 tygodnie pomagała i wspierała lokalną społeczność.

Celem naszych działań była opieka terapeutyczna, którą objęliśmy całe spectrum lokalnych grup społecznych.  Naszymi pacjentami były zarówno osoby starsze, pacjenci niewidomi, dzieci z lokalnych sierocińców, osoby bezdomne, kirgiskie rodziny jak rownież pacjenci niepełnosprawni umysłowo.

Nasz team każdego dnia odwiedzał kolejne miejscowości by pomóc jak największej liczbie pacjentów. Biszkek, Tokmok, Korday, Kant, Sokuluk, Kara-Su… to tylko część destynacji, w których udało się zorganizować leczenie. Pracowaliśmy w totalnie różnych warunkach, od terapii w lokalnych ośrodkach leczniczych, szkołach, sierocińcach, a nawet tradycyjnych jurtach. Przez ten stosunkowo krótki lecz wyjątkowo intensywny okres zebraliśmy ogrom doświadczeń, poznaliśmy setki ludzkich historii, zobaczyliśmy świat zupełnie inny od naszej codzienności ale także otrzymaliśmy ogromną lekcję pokory i niesamowitą wdzięczność kirgiskiej społeczności, którą zapamiętamy na zawsze. Już wkrótce informacje o kolejnej Misji do Kirgistanu!
[:]